Festival letectva Piešťany 2022

Festival letectva Piešťany 2022

10 mája, 2022 0 Od mario

Piešťanské letisko hostilo druhý májový víkend Festival Letectva. Pre návštevníkov boli pripravené 3 dni a 2 noci leteckého programu.

Piešťanské nebo počas celého dňa patrilo majstrovským kúskom pilotov a dymovým show. Na nebe nad piešťanským letiskom, ktoré sa v posledných rokoch opäť vracia k zabezpečovaniu chartrových letov, svoje umenia predstavili aj piloti zo SCANDINAVIAN AIRSHOW. Práve jednou z ich show s názvom „CAT WALK“ predviedli aj počas sobotného programu. Počas letu akrobatky stúpajú a pózujú na krídlach lietadla v rôznych formáciách ako „Lazy Cat,“ „Super Cat,“  zatiaľ čo pilot robí množstvo akrobatických manévrov, ako sú slučky a kotúľanie sudov.

„CAT WALK“ Scandinavian airshow

Súčasťou bol aj divácky atraktívny súboj monopostu Formule 2 versus L-29 Delfín. Spomínaní aktéri si svoj súboj rozdali na 4 km dráhe. Čo myslíte, kto vyhral? Ak ste odpovedali monopost, máte pravdu a do konca s dostatočným náskokom.

L-29 Delfín vs. F2

Okrem tohto, možno, netradičného vystúpenia svoju show návštevníkom predviedli aj piloti svetovej špičky ako Martin Šonka či Zoltán Véres.

Zoltán Véres

Piešťanské nebo patrilo aj bezmotorovým špecialistom na vetroňoch L-13 zo skupiny Očovskí Bačovia, ktorí sa predviedli v plnej kráse.

Očovskí Bačovia