Slobodná Európa – Nové Mesto nad Váhom

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Sobotný večer – 16. januára 2016 – patril v Klube za rampami v Novom Meste nad Váhom Punk-rockovému koncertu, kde hlavnou kapelou večera bola SLOBODNÁ EURÓPA.

Support robili kapely The Fraternity a Punková Knedla – ktorá aj počas svojho vystúpenia pokrstila CD album s názvom “… alebo aj nie“. Krstným otcom sa stal Sveťo Korbeľ – gitarista Slobodnej Európy.

The Fraternity
– piati bratislavskí chlapci, ktorí hrajú punk/metal/rock’n’roll, si neberú pred ústa servítku a všemožným spôsobom sa snažia pobaviť seba a svojich poslucháčov. Fungujú už niečo cez 2 roky, posledný rok sa venujú vlastnej tvorbe, hrávajú koncerty a skladajú pesničky. Ich album vydaný v roku 2014 sa volá “K.A.Š.E.L.”, obsahujúci 12 songov.

Punková Knedla
– mladá 4-členná kapela z Nového Mesta nad Váhom hrajúca Alter-Punk (punk-rock´n´roll-metal). V roku 2014 vydali prvé EP Nová doba, obsahujúci 5 skladieb. Aktuálne pokrstený album “… alebo aj nie”, si môžete vypočuť tu:
www.bandzone.cz/punkovaknedla .

Slobodná Európa
Skupinu založili traja bývalí členovia Zóny A, Braňo Alex (basová gitara), Peter „Ozi“ Hurtig (bicie) a Sveťo Korbel (gitara, zo Zóny odišiel o niečo skôr) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber.
Ich diskografia obsahuje 4 albumy Pakáreň (1991), Unavení a zničení (1994), Trojka (2003), Štvorka (2014) a kompiláciu Bestofka (2006).

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments