Havrani doma konečne úspešne!

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Na veľkonočný Piatok sa v Easton aréne odohral ďalší barážový duel medzi ŠHK 37 Piešťanmi a HC Nové Zámky.

Už začiatkom stretnuia sľubné šance prevládali na strane hostí z 1. ligy. Oba tímy vedia o čo hrajú, čo sa odzrkadluje aj vo výlučeniach a menších pästných súbojoch. Hostia sa v polovici prvej tretiny dokázali ujať vedenia, keď domáceho brankára prekonala strela z medzikružia od Lukáša Nováka. Záverom úvodnej tretiny sa napätie vystupňovalo až d pästnej výmeny medzi domácim Ručkayom a Baronom, za ktorý hráči dostali 2 + 2 minúty. Havrani mali na konci tretiny trojminútovú presilovku 5 na 3, žiaľ ani tú nevyužili a po prvej tretine prehrávali na góly 0:1.

Baráž_Piešťany_Nove Zámky-24

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy v aktívnom tempe s aktívnym napádaním. Práve aktívne tempo vrátilo domácich späť do hry, keď v Peter Hrehorčák po dlhej ale za to presnej prihrávke od Tibenského vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlho a víťaz 1. ligy sa opäť dostal do gólového vedenia lacným gólom zásluhou Jakovlevsa. Domáci tím nenechal dlho čakať na gólovú odpoveď a tá prišla z hokejky Samira Salijiho, ktorý švihom vymietol pavučinu Chovanovej bránky a vyrovnal na 2:2. Piešťany v aktivite nepoľavili a zaslúžene sa dostali prvý krát v zápase do vedenia zásluhou gólom Jakuba Ručkaya. K úspešným strelcom na domácej strane sa pridal i Martin Belluš, ktorý síce na dva krát ale predsta rozvlnil sieť za hostťujúcim brankárom.

Baráž_Piešťany_Nove Zámky-48

Do poslednej časti hry vstúpili Nové Zámky, ktoré dostali domácich hráčov pod tlak a už v úvodnej minúte poslednej časti hry mohli hostia znížiť na rozdiel jedného gólu. Azda najväčšiu šancu na zníženie mali v druhej minúte tretej tretine hostia, kedy až tyčka zastavila puk za už prekonaným Rybárom. Hosťom sa však podarilo znížiť až v 51. minúte zásluhou Čaládiho. Dramatický záver žiadny gól už nepriniesol a tak sa domáci hráči tešili z 3 bodového zisku.

Na stretnutie, v ktorom boli úspešný tím domácich, si našlo cestu aj 1 533 diváko z toho približne 400 ľudí tvoril fanklub hostí.

Domácich Havranov čaká ďalší dôležitý zápas už v nedeľu proti Bardejovu.