Havrani v zaujímavom zápase s 2 bodmi!

Havrani privítali v piatok 4. marca na domácom ľade Kamzíkov spod Tatier. Vyše 1 300 divákov, ktorí si našli cestu do Easton arény určite neoľutovali. Mohli sledovať zápasy plný emócii, videli tvrdú férovú bitku ale i rozbité plexisklo či nájazdovú sériu, ktorú úspešne ukončili domáci.

Od úvodu duelu mali navrh hostia, ktorí sa už po 32 sekúndach hry ujali vedenia, kedy Patrika Rybára prekonal Henrich Jaborník. Poprad mal nejednu šancu svoje gólové vedenie zvýšiť, avšak Rybár bol proti dvom šanciam Števuliaka a Paukovčeka, ale na strelu Heizera v presilovej hre bol už prikrátky. Dvojgólové vedenie “Kamzíkom” nevydržalo dlho, keď v presilovej hre sa podarilo rýchlym a presným švihom dostať puk za Kostúrov chrbát Miroslavovi Zálešákovi. O necelú minútu sa na listinu úspešných strelcov pripísal Daniel Gachulinec, ktorý vyrovnal na 2:2.

Druhá tretina bola chudobnou na góly. Ani jednému z hráčov sa neporadilo využiť presilové hry a prekonať jedného z gólmanov. Úspešným strelcom sa nestal ani Paločko, ktorý stál “face to face” proti Rybárovi na trestnom strieľaní. Okorenením druhej tretiny bol tvrdý pästný súboj Belluš versus Šteuvuliak. V súboji bol úspešnejší domáci Belluš, ktorý poslal popradčana k ľadu so zakrvavenou tvárou.Začiatkom tretej tretiny sa presadil dorážkou po strele Šimíčka René Školiak. Päť minút pred koncom sa o mešie zdržanie postaral popradčan Patrik Koyš, ktorý po jednom zo súbojou pri mantineli buchol hokejku do plexiskla tak silno, že plexisklo prasklo a nasledovala niekoľko minútová výmena. Vedenie “Havranom” vydržalo až do 58. minúty. Keď už domáci fanklub predčasne oslavoval cenné tri body, ktoré by nesmierne pomohli v súboji s Martinom o 8. priečku, prišla prekvapivá strela pre Rybára z hokejky Paukovčeka, ktorý zápas poslal do predĺženia.

Päť minútové predĺženie neprinieslo žiadne väčšie šance zo strany hostí. Na domácej strane prišla 8 sekúnd strela z hokejky Samira Salijiho, ktorá smerovala len do tyčky. Zápasové rozuzlenie priniesla až séria nájazdov, ako jediný exekútor zápasu bol na domáci Šimíček. Piešťany i jeho zásluhou získali cenné 2 body.

Situácia Piešťan pred posledným zápasov sezóny je viac ako ťažká. Na Martin, ktorý okupuje postupovú 8. priečku, stráca 2 body. Už v nedeľu je na programe posledný zápas základnej časti, ktorý rozhodne, ktorý z dvojice tímov sa v play-off stretne s prvými Košicami. Na posledný zápas “Havrani” cestuju do Trenčína, s ktorým majú úspešnejšie vzájomné zápasy. Hrači Martina cestujú do Popradu, s ktorým majú rovnakú bilanciu ako Piešťany s Trenčínom 3:2.

[foogallery id=”12014″]
Comments

comments