Piešťany zdolali doma aj Bardejov, idú na čelo tabuľky!

Na Veľkonočnú nedeľu líder play-out tabuľky v hokejovej Tipsport lige pricestoval na ľad extraligistu s jasným cieľom vyhrať. Domáce Piešťany mali jasný cieľ – naplno bodovať pred domácimi fanúšikmi, s ktorými po nevydarenom konci sezóny nemajú práve najlepšie vzťahy.

Do siedmeho duelu vstúpili oba tímy aktívnou hrou, ktorá sa prejavila na mnoho šanciach domácich. Jednou z najväčších šancí úvodu duelu bola práve z hokejky Tvrdoňa, ktorý ani z bránkoviska nedokázal prekonať Sabola. Domáci hráči a fanúšikovia museli na otváraci gól čakať až do 15. minúty zápasu, kedy sa nešťastne odrazený puk od obrancu doklepol za chrbát Sabola Ján Pardavý.

Piešťany_Bardejov_playout-24

Začiatok druhej tretine patril opäť domácim hráčom. Tí nepustili Bardejov do nejak výraznejších šancí. Bardejovu sa podarilo výraznejšie ohroziť domácu svätinu až v 25. minúte, kedy po chybe Filipa musel zasahovať Patrik Rybár, ktorý zneškodnil takmer istý gól. Prísne slová trénera Antona Tomka naštartovali hostí ku kratším striedaniam čo sa výrazne prejavilo v aktivite a väčšiemu ohrozeniu Rybára v bráne.

Hneď v úvode záverečnej časti hry do dvojgólového vedenia poslal domácich Jakub Ručkay. Gól naštartoval hostí k ešte väčšej snahe, avšak gól Bardejova prišiel pomerne neskoro až 5 minút pred koncom z hokejky Michala Pichnarčíka, ktorý znížil na 2:1. Bardejovčania to skúsili aj v hre bez brankára, čo sa nepodarilo a prázdnu bránu hostí využil Zálešák strelou zo stredového kruhu, ktorú videlo1 311 divákov.