Tradičná lukostreľba v Beckove 2016

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Skupina tradičnej lukostreľby Vres pozvala už po ôsmy krát svojich priaznivcov na hrad Beckov, kde sa konal v nedeľu 24. apríla 2016 Turnaj v tradičnej lukostreľbe o pohár vojvodu Ctibora. Od 8:00 bolo pripravené občerstvenie, bodovačky a rozdeľovanie do skupín. Súťažiť mohol ktokoľvek, kto ovláda streľbu z luku. Jedinou podmienkou – ako už je zvykom – luk nesmel mať zameriavač, vypúšťač a stabilizátor.

O 10:30 zaznel výstrel z kanónu, po ktorom začal turnaj a vzduchom zasvišťali prvé šípy. Pripravených bolo 18 stanovíšť – či už priamo na hrade alebo v jeho blízkom okolí, obed vo forme výbornej kapustnice, (ktorú chystali priamo na nádvorí hradu), program počas vyhodnotenia a na záver tradičná streľba z veže o pohár vojvodu Ctibora. Historický kostým nebol vôbec povinný, no lukostrelec s najlepším kostýmom získal na záver špeciálnu cenu. Aj návštevníci a diváci sa mohli pokochať týmto športom, keďže hrad bol otvorený aj pre verejnosť. Počasie síce moc neprialo, fúkal silný a studený vietor, hlavne že aspoň do toho všetkého nepršalo.
Súťažilo sa v kategóriách:

   • Drevený luk: luk z prírodných materiálov, môže byť aj lepený, výlučne bez použitia laminátu, alebo iných moderných prvkov, drevené šípy, prírodné operenie, hrot terčový, alebo úzky kovaný bodkin/tudor a pod…
   • Jazdecký luk: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, bez streleckého okna, drevený šíp
   • Tradičný luk s modernými prvkami: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, so streleckým oknom a drevenými šípmi. Bez odnímateľných ramien a bez použitia zameriavača, vypúšťača, alebo stabilizátora.
   • Moderný luk: luk s odnímateľnými ramenami bez zameriavača, vypúšťača a stabilizátora.
   • Muži a ženy, Juniori: od 11 do 17, Minis: < 11

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments