Kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenska v Stunt ridingu

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

V sobotu 21. mája plocha piešťanského letiska patrila všetkým milovníkom dvoch kolies! Organizátori si pripravili pre návštevníkov okrem niekoľko desiatok strojov na vyskúšanie aj pestrý program o ktorý sa postarala MOTO TV SHOW. Samotná show bola obohatená o kvalifikáciu na MSR v Stuntridingu.

Kvalifikácia prebehla v dvoch kategóriách AMATEUR a spojená kategória ROOKIE & PRO. Do prvej kategórie sa prihlásilo 10 jazdcov, pre problémy sa predstavilo len 7 stuntriderov na dvoch kolesách a zástupcom štyroch kolies v stuntridingu bol štvorkolkár Adrián Husák na Suzuki LTZ400.

Deň motorkárov - MTTV-42

Do kategórie ROOKIE & PRO sa prihlásili 4 jazdci. Janimu Izsakovi ako ROOKIE jazdcovi robil spoločnosť Peter Bakala. Dvoma PRO prihlásenými jazdcami, boli stuntrideri stajne MOTO TV- Tomáš Tóth a Zdenko Rybár.

Samotná kvalifikácia prebehla v dvoch kolách, kedy odborná kvalita hodnotila povinné prvky u každého jazdca. Medzi povinné prvky v prvom kvalifikačnom kole patrilo stoppiewheelie drift/burn out. V druhom kvalifikačnom kole mali jazdci 4 minúty na predvedenie zostavy respektíve toho najlepšieho čo ovládajú a na čo si na sovjich stuntridových špeciáloch trúfajú.

Výsledky kategórie AMATEUR:
1. Peter Kohút 
– 105 bodov
2. Marek Legemza – 97 bodov
3. Lukáš Vaňo – 81 bodovVýsledky kategórie PRO:
1. Zdenko Rybár – 198 bodov
2. Tomáš Tóth – 194 bodov
3. Peter Bakala – 178 bodov
Štvrté miesto obsadil Jani Izsak so 166 bodmi.

Deň motorkárov - MTTV-153

Všetci zaregistrovaní jazdci sa úspešne kvalifikovali na Majstrovstvá Stunt ridingu, ktoré by sa mali konať ešte tento rok. 

Počas prestávok medzi samostatnými kvalifikačnými kolami si speaker WoOdy pripravil novú jedinečnú MOTO TV SHOW, ktorej špeciálnymi hosťom práve na podujatí Deň motorkárov bol český stuntrider na štvorkolke Richard Mošna. Okrem neho sa na placi predstavili aj jazdci MOTO TV SHOW- Zdenko Rybár, Tomáš Tóth a Jani Izsak, ktorí predviedli divákom hneď 2 plnohodnotné show.

Deň motorkárov - MTTV-137

Záverom celého denného programu bol Final Bordel, kedy si diváci mohli vychutnať všetkých jazdcov na jednej ploche, na ktorej nakoniec nechali spálené gumy a veľkým množstvom bieleho dymu.
Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments