CAR at TUNING PARTY XIII.

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Druhý júnový víkend na piešťanské letisko prilákal tisícky návštevníkov už 13. ročník, najväčšieho motoristického festivalu, CAR at TUNING PARTY.

Brány areálu krátko po otvorení ani zďaleka nezívali prázdnotou, čo nasvedčovalo o veľkom záujme o nadupaný 13. ročník akcie. Piatkový deň patrila driftérska trať tréningom a drift taxi jazdám. Piatkové jazdy sa stali osudnými pre mimoňské BMW E30 Patrika Hučka, ktorý sa objal s “múrom nárekov”, ako betónovú stenu na piešťanskom letisku drifteri volajú.

CARat_TUNING_PARTY-22

Hudobný program na hlavnom stage-i odštartovala mladá raperka Aless, ktorú vystriedali semifinalisti súťaže Restart Freestyle Battle. Po battloch stage patril dvanástim krásnym finalistkám, ktoré sa predviedli okrem iného aj v  plavkách.

DSC_2878Pred samotným headlinerom podujatia prebehlo samotné vyhlásenie MISS CAR AT TUNING PARTY, ktorou sa stala Lenka Mošková, 1. ViceMiss sa stala češka Patrícia Skálová 2. ViceMiss sa stala Dominika Horníková. Po vyhlásení tých najkrajších slečien nasledoval dlho očakaný headliner – skupina Kontrafakt.

DSC_3468

Sobotný program odštartovala MOTO TV Show, na ktorej sa predstavila stuntriderská špička na Slovensku v podaní Zdenka Rybára a Janiho Izsaka, ktorých dopĺňal speaker WoOdy. Práve tí si pripravili vo svojej druhej show tzv. final bordel, do ktorého si prizvali na pomoc aj drifterov z Team DriftgarageMarka Hučka a Maroša Nikša.

CARat_TUNING_PARTY-114

Počas celého dňa prebiehali dirftérske tréningy, ktoré sa pre sobotný deň stali opäť osudnými pre červené BMW, ďaľšieho jazdca z Team Driftgarage, Tomáša Kreta, Ktorý sa tiež zblízka zoznámil z “múrom nárekov”. Vo voľných tréningoch diváci nezazreli pick-up Marka Hučka, ktorý spolu s ostatnými mechanikmi pripravovali auto jeho brata na kvalifikáciu. Po takmer celodennej práci sa modré BMW podarilo spojazdniť, avšak pár tréningových jázd ukázalo problémy na predných tlmičoch, čo znemožnilo jazdiť ľavotočivé zákruty.

CARat_TUNING_PARTY-119

V kvalifikácii v kategórii STREET TOP 16 sa najviac darilo Denisovi Ožvoldimu, v kategórii PRO TOP 8 Markovi Hučkovi. Po kvalifikácii nasledovali podvečerné tréningy pri západe slnka, ktorým atmosféru pre divákov spríjemňovali vystúpenia na hlavnom stage-i, kde sa predstavil Adiss, zazneli aj najväčšie hity od hip-hopovej skupiny – L.U.Z.A.

DSC_5729

Pred hudobnými headlinermi nasledoval program pre milovníkov driftov. Trať viac neosvietená ako osvietená ohňovými barelmi a na nej vybraní jazdci s riadnou dávkou odvahy predviedli divákom nočnú driftérsku exhibíciu.

DSC_5887

Po nočnej exhibícii sa na hlavnom stage-i predstavil raper MOMO, po ktorom nasledoval Funky koncert v podaní Igora Kmeťa mladšieho, ktorému asistovali aj krásne Missky.

CARat_TUNING_PARTY-225

Záverečný deň festivalu patril kvalifikovaným drifterom z oboch kategórii. V kategórii STREET sa predstavilo TOP 16 jazdcov, kde sa najviac darilo Michalovi #Warhan Varholymu, ktorý sa vo finále stretol s víťazom kvalifikácie Denisom Ožvoldym. Tretie miesto v kategórii obsadil po súboji s Petrom Kapajčíkom – Fero BULITER Jarolím.


V kategórii PRO sa predstavila TOP 8 jazdcov. Hladkým battlom do semifinále postúpil Marko Hučko a tak isto i jeho tímový kolega Marián Nikš. Hneď v úvodnom kole vyraďovačky sa stretli dve veľké lákadlá slovenského driftu – René Alexander a Roman Kolesár. Úspešnejšie z battlu  vyšiel ZESTINO jazdec Roman Kolesár.

CARat_TUNING_PARTY-125

Vo štvrtom battle osemfinále na seba narazil Dávid Levička a Tomáš Bátory na požičanom aute Petra Kapajčíka. Battle skončil nerozhodne 4:4 a nasledovalo opakovanie celého battlu, ktoré žiaľ skončil smolne pre oboch jazdcov. Dávidovi Levičkovi vystrelila hadica z motora, ktorej sa zľakol a spomalil, na jeho spomalenie už Tomáš Bátory nestihol zareagovať a nasledoval ťukanec, ktorý vyradil oboch jazdcov, no na konečnom štvrtom mieste skončil Tomáš Bátory.

CARat_TUNING_PARTY-296

V semifinálovom battle sa stretol Marko Hučko s Romanom Kolesárom o postup do finálového battlu s Mariánom Nikšom. Po vyrovnanom battle 2:2, nasledovala opakovačka celého battlu, v ktorom bol už úspešnejší Marko Hučko 4:2. Oku lahodiaci finálový battle predviedli obaja jazdci z Team Driftgarage a po tesnom výsledku 3:2 na najvyšší stupienok na 3. kole King of Drift Slovakia sa postavil Marián Nikš.

Nechýbalo ani tradičné kolo Slovenského špriterskeho šampionátu na 1/4míle kde sa spolu zišlo 142 šprintérov zo štyroch krajín z toho 32 na motocykloch a 110 na automobiloch. DSC_4112

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Jiří Nikl (Citroen BX) Česká republika
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Martin “MEXX” Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Slovensko
P6: Damian Szczygiel (Toyota MR2 TDi) Poľsko

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Slovensko
S1: Vladimír Vavrek (Fiat Punto GT) Slovensko
S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Slovensko
S3: Lukáš Bobik (Honda Civic turbo) Slovensko
S4: Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Slovensko
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Martin “MEXX” Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko
2. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
3. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko
M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Slovensko
M5: Krzystof Dziura (Kawasaki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,319 s pri rýchlosti 235 km/h spomedzi áut získal rakúsky pretekár “MEXX” Friedschroder na unikátnom dragstri Karmann Ghia.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal poľský pretekár Krzystof Dziura na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 9,281s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 249 km/h.

 


Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments