Úspešná Veľká Cena Piešťan, poznačená počasím

Veľký návrat Veľkej Ceny po 20 rokoch opäť na dráhu piešťanského letiska. Práve uplynulý víkend patrila plocha letiska motorkárom kategórii od Klasik 175 až po kategóriu nad 600 ccm.

Podujatie odštartovalo v piatok, kedy sa pretekári na takmer 5 kilometrovom okruhu predstavili vo voľných tréningoch. V sobotu bol na programe I. tréning a II. tréning. Tieto tréningové kolá určili štartovaciu listinu na hlavné preteky, ktoré boli na programe v nedeľu.

[piatok] VC Piestany-7

Nedeľné preteky, ktoré boli poznačené ďažďom neodradili množstvo divákov, ktorí si našli cestu na tribúny. Vzhľadom na nepriaznivosť počasia sa organizátori rozhodli spojiť niektoré kategórie. Divákov neodradil ani neustálo dážď, ktorý sprevádzal aj vystúpenie stuntridera Tomáš Tótha z MotoTV show.

[piatok] VC Piestany-96

Záver podujatia patril najsilnejšej kubatúre nad 600 ccm, ktorú vyhral Jíři Valis (CZE), druhý za ním skončil Leoš Hlaváček (CZE) a bronzová priečka patrila domácemu pretekárovi Davidovi Hanzalíkovi.