Florbalový víkend v Piešťanoch

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Druhý októbrový víkend patril florbalu. Piešťanskí FBC Páv odohral dva zápasy.

V prvom zápase, ktorý odohrali v sobotu 8. októbra privítali na domácej palubovke Diplomat arény florbalistov zo Spišskej Novej Vsi. Práve florbalisti z východu aktuálne okupujú prvú priečku 1. celoslovenskej ligy. Skúsenosť sa ukázala od úvodných minút a po prverj tretine sa hostia ujali vedenia 3:0, v druhej tretine pridali ďalšie 3 góly a v záverečnej tretine nováčikovi nadelili 4 góly, kedy uzavreli konečný výsledok na 10:0.

V nedeľu privítali Pávi ešte východnejšiho súpera- florbalistov Predators Sabinov. Do zápasu vstúpili úspešnejšie domáci florbalisti, kedy skóre otvoril Matúš Kromholc. Hostia aktívnou hrou dokázali vyrovnať a i napriek tlaku domáci gólman Drabant podržal tím, ktorý sa gólom Michala Pazderku dostali do vedenia. Hostia dokázali reagovať a vyrovnať skóre, dokonca sa i v posledných sekundách druhej tretiny dostať do vedenia  strelou z polky ihriska. Do tretej časti hry vstúpili aktívnejšie hotia, ktorí si dokázali vybovjovať viac gólové vedenie, na ktoré domáci vedeli reagovať avšak i napriek enormnej snahe i v hre bez bránkára sa domácim Pávom vyrovnať nepodarilo a nakoniec podľahli florbalistom Sabinova 6:7.

Galéria zo sobotného duelu proti Spišskej Novej Vsi a hneď pod ňou sa nachádza galéria z nedeľného duelu proti Sabinovu.