IMT SMILE predstavil projek hiSTORY

V utorok 13. decembra sa bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu zaplnil fanúšikmi kapely IMT SMILE, ktorá tu odohrala svoj prvý zo štyroch koncertov v rámci ich 20- ročnej výročníci, ktorá nesie názov IMT SMILE hiSTORY.

Takmer dva a pol hodinový koncert, na ktorom zaznelo 21 najznámejších hitov kapely, odštartovala videoprodukcia, ktorá sprevádzala celý koncert. Fanúšikovia sa dozvedeli aj ako vznikol v 1996 názov kapely IMT Smile – I ako Ivan, M ako Miro a T ako Táslerovci. Arénu rozosmiala otázka Ivana Táslera na prvého hosťa – prvú speváčku kapely Katku Knechtovú, či vie spievať- že vie spievať dokázala vypredanej hale, hneď v dvoch úvodných pesničkách, ktoré nesú názov – Nepoznám a Ráno. Profesionálku nezaskočili ani drobné problémy s odposluchom. Hosťom na pódiu počas prvých piesni bol aj dobre známy Peter Bič, ktorý aktuálne pôsobí v Peter Bič Projekt.

Piatou piesňou na playliste, výročného koncertu, bola práve pieseň Nedá sa ujsť, pri ktorej frontman kapely ostal prekvapený- milo prekvapený. Stalo sa v momente, keď vypredaná hala začala známe slová spievať spolu s ním a pieseň si defacto odspievala celú sama.

Pozvanie prijal aj Marián Čekovský, ktorý ako jediný spevák dokázal zaspievať singel Myslím, že môže byť ako priznal Ivan Tásler vo videu. Po speváckom výkone sa Marián Čekovský predvieol i ako klavirista, kedy odohral singel Mám krásny sen.

Počas koncertu sa zaspomínalo i na Jara Filipa, kedy zaznel song Za dedinouPo Pocte Jarovi Filipovi nasledovalo muzikálové vystúpenie Jesus Christ SUPERSTAR spolu s tanečníkmi. Práve pri tejto príležitosti Ivan prezradil, že budúci rok odohrajú rozlúčkový koncert s muzikálom.

Po muzikálnom vystúpenie nasledoval hit Niekto ako kráľ, v ktorom sa k nemu pridali i tanečníci z Lúčnice a tak si celá hala mohla zapsomínať na projekt Made in Slovakia z predchádzajúcich rokov – spojenie IMT SMILE & LÚČNICA.

imt_smile_history-41

Ako jedna z posledných celých piesní zaznel Bozk, kedy refrén piesne patril zaplnenej hale za silného trvajúceho potlesku po ktorom nasledoval preslov Michala Hudáka, ktorého hlas komentoval spomínané video.

Preslov Hudáka bol uvedený Drum battlom – klasický bubenícky súboj – medzi Dávidom Šoltisom a Martinom Valihorom. Hudák vo svojom príhovore spomínal ako mu do rádia dvaja malí bratia Táslerovci priniesli ich prvú nahrávku, či by ju nemohol pustiť v rádiu.

imt_smile_history-44

V príhovore priznal, že je veľkou poctou sprevádzať svojím hlasom videoprojekciu, ktorá bola spojená s týmto výročným koncertom. Taktiež dodal, že ešte väčšou poctou je stáť spolu s nimi na jednom pódiu a poďakoval za fantastický žúr, ktorý pokračoval piesňou Anna, kde Ivan Tásler vyznal lásku svojej žene. Pieseň Anna plynulo prešla do piesne Cesty II. triedy, ktoré odohral na gitare spolu s ním i Hudák, zaspievať mu prišla pomôcť Katka Knechtová. Po “medley” týchto piesní nasledovala záverečná kľanačka, ktorá bola sprevádzaná neprestávajúcim potleskom. Diváci sa po dva a pol hodinovom koncerte dožadovali prídávku, ktorého sa žiaľ nedočkali, no i napriek tomu si vypýtali dojatého Ivana Táslera späť na pódium, kde sa opätovne poďakoval.

Comments

comments