KORN V BRATISLAVE UŽ 4.4.2017

Dvojnásobní držitelia cien Grammy z kalifornského Bakersfieldu vydali koncom minulého týždňa nový album s názvom The Serenity Of Suffering, ktorý podporia jarným európskym turné. Po prvýkrát v histórii zavítajú aj do Bratislavy KORN, kde sa na ich koncert v Aegon aréne NTC môžu tešiť fanúšikovia 4. apríla 2017.

Skupina Korn patrí k najváženejším a najpopulárnejším rockovým zoskupeniam na svete. Vznikla v roku 1993 a je považovaná za priekopnícku skupinu v štýle nu metal, teda v štýle, ktorý kombinuje metal s hip-hopom, elektronikou a ďalšími žánrami. Názov sa často používa podľa ich logotypu so zrkadlovým “R”, teda KoЯn.

V súčasnosti sú členmi kapely Jonathan Davis (spev, gajdy), James “Munky” Shaffer (gitara), Brian “Head” Welch (gitara, vokály), Reginald “Fieldy” Arvizu (basgitara) a Ray Luzier (bicie). Doteraz predali viac ako 35 miliónov platní a získali dve ocenenia Grammy.

Ich najnovší, v poradí dvanásty album s názvom The Serenity Of Suffering je podľa samotných členov kapely najtvrdším a najintenzívejším v posledných rokoch. Podľa kritikov ide o ich najlepší album v tomto storočí, ktorým sa vracajú k prvým štyrom svojím albumom. Vydali ho 21. októbra v niekoľkých formátoch – ako štandardné CD, na LP, ale aj ako limitovanú deluxe verziu CD s dvomi bonusmi.

korn

jonathan-davis-korn-frequency-2012

Zdroj: Topfest.sk

Comments

comments