Recenzia 3-osého stabilizátoru NICEBOY GYRO pre športové kamery

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Do redakcie nám dorazil jeden z najlacnejších stabilizátorov na trhu pre športové kamery. Produkt nesie názov NICEBOY GYRO a jedná sa o 3-osý stabilizátor, ktorý nám zapožičal český e-shop kamerov.cz

NICEBOY GYRO má hliníkové telo o hmotnosti 292 gramov bez batérie. Balenie obsahuje hneď aj náhradné nabíjacie batérie. Stabilizátor na jedno nabitie vydrží približné 120 minút, pričom doba nabíjania je necelých 30 minút. GYRO padne vďaka svojím rozmerom priamo do ruky.

Úchyt pre kameru je konštruovaný na kvádrové typy kamier, ale problémom nie je ani upevnenie kamery typu GoPro HERO4 Session.

Stabilizátor obsahuje 2 základné tlačidlá: prvé slúži čisto na zapínanie a vypínanie stabilizátoru. Druhé tlačídlo, ktoré je podsvietené slúži na prepnutie režimov:

  • sledujúci režim (1x bliká)- uhol a náklon je uzamknutý, kamera plynule nasleduje smer doľava a doprava
  • režim uzamknutia (3x bliká)- všetky 3-osy sú uzamknuté
  • inverzné režimy- pre spustenie tohto režimu treba 2x kliknúť na tlačídlo, kamera sa inverzne otočí

niceboy_gyro-5

Kamera taktiež ponúka režim nastavenia, pre spustenie tohto režimu treba tlačídlo podržať, to následne začne svietiť.

Ako nedostatok sme vnímali absenciu joysticku, ktorý nám chýbal práve v sledujúcom režime, kedy sme nevedeli dodatočne upraviť náklon kamery.

Kameru sme testovali na lyžovačke, kedy sme mali zapnutý práve spomínaný sledujúci režim. Na videu možno vidieť mierne zatrasenie, ktoré bolo následkom väčšieho náklonu na aký je stabilizátor stavaný a tým pádom o seba zavadil samotný stabilizátor.

Ďalším nemilým prekvapením počas testovania bol naklonený uhol kamery čo spôsobovalo tzv. padajúci horizont na záberoch, čo nie je príjemná chyba pre kameramanov. Problém sa nám síce podarilo vyriešiť vypnutím a opätovným zapnutím stabilizátora ale na príčinu sme neprišli.

niceboy_gyro-1
Padajúci horizont kamery

Pri prechádzke k výraznému chveniu neprišlo a stabilizátor si taktiež poradil s chôdzou po schodoch, kedy sme sa snažili simulovať ešte aj roztrasené ruky. Taktiež vo videu vidieť plynulé otočenie doľava a následne doprava.

Ako ďalšie mínus by sme pripísali ku krátkym “kĺbom”, ktoré boli limitujúce pri náklonoch, aby nám nezavadili o seba a tým pádom narušili stabilizáciu kamery. Táto situácia nastala viac krát, čo v konečnom výsledku neni nič príjemné.

Stabilizátor NICEBOY GYRO sme vyskúšali aj v novej Toyote C-HR pri jazde cez večernú ulicu, kedy stabilizátor v prvom režime si viedol statočne. Problémy sme postrehli pri prechode do režimu uzamknutia, kedy pri miernej zátačke stabilizátor mierne taktiež vytočil do opačnej strany a tým pádom už nesnímal cestu.

Balenie obsahuje:

  • Stabilizátor – Niceboy GYRO
  • 4 ks nabijacích batérií
  • Nabíjačka
  • Nabíjací adaptér
  • Micro USB kábel
  • Manuál CZ+SK

Čo v balení chýba je prenosné púzdro

Na záver…

Cenovka produktu je okolo 260 €, čo nie je práve najmenej, keď si ešte k tejto sume musíme pripočítať cenu kamery, ktorá môže byť od 50 € (kamery typu NICEBOY) až do 400 € (GoPro 5 Black). Ak rátame, že máme už nejakú športovú kameru tak potom sa 3- osý stabilizátor od značky NICEBOY oplatí. Pri “kľudnom” natáčaní – ako napríklad natáčanie za chôdze a podobne – sme žiadne väčšie problémy nepostrehli a preto by sme odporučili majiteľom, ktorí pozerajú po elektronickom stabilizátore a už sú vlastníkmi nejakej športovej kamery.

Na úplny záver už len dodáme, že nakoľko máme niekoľko GoPro kamier by sme stabilizátor NICEBOY GYRO v našej výbave privítali

niceboy_gyro-10

Za zapožičanie stabilizátoru ďakujeme firme KAMEROV.cz

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments