CARat Tuning Party 2k17

Minulý  víkend patrila plocha piešťanského letiska najväčšiemu motoristickému festivalu CAR AT TUNING PARTY.V poradí 14. ročník priniesol mnoho zmien. Azda tou najväčšou zmenou, ktorá rozpútala veľkú diskusiu medzi návštevníkmi, bola lokalizácia areálu bližšie k vstupným bránam. Medzi ďalšie zmeny, ktoré si organizátori pripravili bol i Westlake Drift Cup, ktorý so štartovným, ktoré bolo free pre street, semi-pro a pro kategóriu prilákal okolo 80 drifterov, ktorí bojovali na 2 tratiach.

Nedupaný program odštartoval v piatok na poludnie, kedy sa krátko po 12 hodine otvorili brány pre návštevníkov. Tých v areály čakali tréningové jazdy drifterov, ktorí doslovne bozkávali so svojimi drift špeciálmi betónovú stenu. Svoje o „Kiss the wall“ by vedel povedať i Fero ‘‘Bulliter‘‘ Jarolim.

Počasie piatkovému programu moc neprialo a i samotné tréningy drifterov museli byť na niekoľko minút prerušené, keďže na trati sa držala voda a tá už bola dosť náročná i za sucha. Kvôli nepriaznivému počasiu si na svoje prvé štarty museli počkať šprintéri. Komu dážď nevadil bol speaker WoOdy s MOTO TV SHOW.

Program na hlavnom stage-i odštartoval Shomi, ktorý priniesol i jeho hit Okuliare (mimochodom v jeho klipe máme prsty i my). Návštevníkom, ktorých dážď neodradil sa predstavil i Kelso či Mega M. Po ich vystúpeniach nasledovalo pánskemu oku najpríjemnejšia časť programu – MISS CARAT TUNIG s moderátorkou Lerou. Desať sexy krások, ktoré si trúfli postaviť sa pred niekoľkotisícový dav na piešťanskom letisku a bojovať o titul najkrajšie reprezentantky motošportu na Slovensku, zožali obrovský úspech … ale o CARATKÁCH nájdete samostatný článok u nás na webe. Po predstavení finalistiek sa predstavil Tono S. S úderom polnoci prišlo napínavé vyhlásenie, ktorého výsledky sú:

MISS CARAT TUNING 2K17 – Karin Marková
1. VICEMISS CARAT TUNING – Nikoleta Šubová
2. VICEMISS CARAT TUNING – Veronika Suchá

MISS TIP CARAT TUNING 2K17 – Karin Marková
MISS BODYSLIM CARAT TUNING – Nikoleta Šubová
MISS HAIRSTYLIST CARAT TUNING – Nikoleta Šubová
MISS PLAYBOY CARAT TUNING – Nikoleta Šubová
MISS KALEDI CARAT TUNING – Nikoleta Šubová
MISS PHOTOGENIC CARAT TUNING – Veronika Suchá
MISS BEAUTY CARAT TUNING – Paulína Vámošová
MISS AUTO A ŽENA CARAT TUNING 2K17 – Ivana Brestovanská

Po misskách svoj priestor na stage-i dostal MOMO, ktorého vystriedala domáca skupina KNTRFKT, ktorá je aj autorom oficiálnej hymny festivalu. Trio Ego, Rytmus, Anys vystriedal Hajtkovič, ktorý sa o svoj dav postaral približne do pol 4 hodiny rannej.

 

Sobotné veterné ráno odštartovali tréningy drifterov vo všetkých kategóriách. Súbežne drifterských tréningov prebiehali i kvalifikácie na šprintérskej štvrťmíle, bolo to zároveň druhé oficiálne kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky. Priebeh pretekov nepriaznivo ovplyvnilo počasie aj technický stav trate zapríčinený dlhou olejovou škvrnou na jednej z dráh, kvôli ktorej sa po hlasovaní pretekárov zrušili finálové jazdy v triede motocyklov. Poobede sa finálové jazdy v triede autá Profi museli kvôli dažďu tiež prerušiť, preto sa vo väčšine kategórií bodovanie a výsledky odvíjali od výsledkov kvalifikácií.

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):

Autá trieda PROFI:
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza) Slovensko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Martin Prokop (BMW Z3) Slovensko
P5: Milan Praslička (Honda Civic) Slovensko
P6: Hegyi Béla (VW Polo) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika
S1: Pintér László (Fiat Punto GT) Maďarsko
S2: Ladislav Takács (Honda Civic TypeR) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe Turbo) Česká republika
S4: Jakub Nespala (VW Golf R) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko
S7: Peter Lipták (Audi A5) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko
3. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Erik Szalay (Kawasaki) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,929s. pri rýchlosti 223km/h spomedzi áut získal poľský pretekár Robert Matysiak s vozidlom Nissan GT-R35 s výkonom cez 1000 konských síl.
Najrýchlejším pretekárom na dvoch kolesách bol Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil čas 9,579s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 233km/h.

Sobota patrila aj súťaži o najkrajšiu leštenku Car Fans Cup alebo súťaž stereo systémov  DbDrag.

 

V čase obednej prestávky zagumovanú plochu drifterov obsadil  truck STW RACING, ktorý odštartoval kvalifikačné jazdy drifterov sprevádzané jemným mrholením. Práve mrholenie robilo piešťanskú trať ešte náročnejšiu, ako keby nestačila betónová stena v prvej zákrute, kedy jazdci pri nástrele dosahovali rýchlosť okolo 140 km/h. O tom, že betónová stena neodpúšťa ani malinkú chybu jazdcom vie svoje povedať i Michal Reichert, ktorý chcel svoje BMW M3 e92 naučiť lietať. Avšak poškodené auto sa Michalovi podarilo spraviť a v nedeľu si

vyskúšal finálové battle z 12. miesta.

 

 

Po ukončení driftérskej kvalifikácie a vyhlásení tých najrýchlejšie motocyklov a áut na štvrť míle sa pozornosť zúčastnených sústredila na hlavný stage-i, na ktorom sa predstavil Zverina, Majself ale i SEPAR & DMS pred samotným finále Restart Freestyle Battle, po ktorom už nasledoval INDY & WICH a o zábavú do svitania sa na hlavnom stage-i postaral sám DJ Wich.

 

Nedeľné doobedie odštartovali tréningy kategórie SEMI PRO, ktorých čakali battle TOP 16. Do boja o 3. miesto sa dostal Ján HejdaFilip Vimpel. Práve druhému menovanému sa lepšie darilo v druhej jazde a vyhral battle a obsadil konečné 3. miesto. Vo finálovom battly sa stretol Ján KonečnýVíťou Vavrečkom. Po nerozhodných dvoch jazdách nasledovala opakovačka v ktorej sa smola na kolesá prilepila práve Víťovi a ten sa pobozkal s betonovou stenou a závody pre neho skončili druhou priečkou.

V kategórií PRO sa o tretie miesto pobili poľskí jazdci Mateusz FijalMarinom Banovičom. Tretie miesto pomerom 14:6 vybojoval Martin Banovič. Finálový battle patril Andrasovi MolnaroviMarekovi Wartalowiczovi. Víťazom kategórie PRO po napínavých battloch ‘‘dvere na dvere‘‘ sa stal poľský jazdec Andras Molnar na Nissane 200sx S13 s motom 2JZ a 600 koňmi pod kapotou.

Comments

comments