EDMANIA s Arminom van Buurenom

Termín 4.7.2017 bol pre mnoho fanúšikov už dlhšiu dobu zapísaný nielen v kalendároch, diároch ale aj v ich hlavách, pretože netrpezlivo očakávali open-air festival elektronickej hudby EDMANIA a opätovný návrat na Slovensko holandského DJ a producenta, hrajúceho a tvoriaceho trance – ARMIN VAN BUUREN.

V utorok podvečer sa otvorili brány trenčianskeho Expo Centra, kde už od 19-tej hodiny začali znieť prvé tóny nesúce sa zatiaľ skoro prázdnym areálom. Netrvalo dlho a prvý netrpezliví nadšenci začali vchádzať dovnútra. Ak by im náhodou bola dlhá chvíľka, jedným z prekvapení ich v areáli čakal v takzvanej “Fun zóne” aj zábavný program formou atrakcií, ako sú kolotoče. Pre hladošov nesmeli chýbať stánky s občerstvením a samozrejme aj s nápojmi. Parkovalo sa na poliach a lúkach neďaleko areálu, k dispozícií bola aj kyvadlová doprava z vlakovej stanice a opačne. V areáli sa nachádzala úschovňa cenných vecí, bankomat, toalety a iné vymoženosti. Vstup do areálu bol len jednorázový, čo neumožňovalo hromadné migrácie z areálu do auta a späť 🙂 Veľmi dôležitou súčasťou areálu bol aj veľkokapacitný “ChilVill“, kde si mohli návštevníci posedieť, oddýchnuť, vypiť zelený čaj, prípadne si len vychutnať vynikajúci výhľad priamo na tanečný parket a stage. Dych vyrážajúci stage obrovských rozmerov pripravila podľa Arminovych požiadaviek špička na Slovensku – MINISTRY RENTAL.

Počas festivalovej párty noci odohrali títo DJs v tomto poradí:
Soul Mirror, Martin Michniak, Milan Lieskovský, Pico, Rodg, Orjan Nilsen, Armin van Buuren, Major7, Driftmoon & ReOrder.

Dosť nadšencov sa určite tešilo na dvojicu Vini Vici, ktorí mali pôvodne prísť a odohrať aj časť setu s Arminom, lenže pár dní pred začiatkom akcie žiaľ zrušili bez udania dôvodu booking. Za adekvátnu psytrancovú náhradu sa našiel Major7 z izraelského Tel-Avivu.

Počas vystupovania a setov, ktorými DJs dostávali do varu celý dav nadšených fanúšikov, čo bolo potešenie pre uši, zrak taktiež nebol ochudobnený, pretože ten zase prekvapovala sveteľná, laserová a ohňová show, spolu s konfetami a veľké LED obrazovky.

Zvládnuť takúto organizáciu, aby všetko išlo tak ako má, nie je vôbec ľahké a jednoduché. Presvedčiť sa o tom mohol nejeden návštevník. Najväčším tŕňom v päte, ktorý si budú asi dlho podaktorí dolovať z nohy, bol nekonečný rad pred vstupom do areálu. Pre zvýšenú bezpečnosť boli nutné prísnejšie osobné vstupné kontroly a čo čert nechcel, krátkodobo zlyhal aj čítací terminál (aplikácia) na skenovanie lístkov. Tým pádom čakanie aj 2 hodiny!

Aj tak verím, že všetci odchádzali domov spokojní, dlho budú v dobrom spomínať a tiež sa tešiť na ďalšie pokračovanie festivalu EDMANIA, ktorý bude 8.12.2017.

Comments

comments