European JetSki Championship & European Freestyle Championship

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Uplynulý júlový víkend sme navštívili európsky šampionát vodných skútrov, ktorého súčasťou bola i freestyle časť. Preteky sa konali v rakúskom meste Pochlarn už od stredy. Slovensko malo svoje zastúpenie i na rakúskom štrkovisku. Slovensko hneď hájili traja pretekári – Mário Lámy, Andreas Kubatzki a Miroslav Jalc. Okrem Grand prix sa jazdilo i tretie kolo EUROPEAN FREESTYLE CHAMPIONSHIP.

Slovenským pretekárom sa v susednom Rakúsku moc nedarilo, kedy pre problém s technikou a zdravotnými problémami musel odstúpiť Mário Lámy.

Najlepšie sa darilo slovákovi Andreasovi Kubatzskemu, ktorý v kategórii Classic 2 stroke skončil celkovo na 5 mieste so stratou 8 bodov na štvrtého nemca Mel Kowalczkeho. Siedme miesto obsadil slovák Miroslav Jalc, so stratou 16 bodov na šiesteho nemca. Steffena Ringera. Spomínanú kategóriu vyhral maďar Jaranyi Gergel, ktorý suverénne dominoval vo všetkých 3 pretekoch a získal 180 bodov, druhá prieška patrila nemcovi Julianovi Duxovi so 159 bodmi, tretie miesto obsadil belgičan Engels Philippe.

V kategórií RUN 1000 Superstock + Spark Turbo sa predstavil jediný slovák Mário Lámy, ktorý obsadil so stratou 5 bodov štvrté miesto.

Európsky freestyle šampionát má 3 kategórie rozdelené podľa kubatúry vodných skútrov 800, 900 a najsilenjších 1200 a taktiež kategóriu určenú pre nováčikov – Beginner open.

V kategórii nováčikov sa najviac darilo Jordanovi Aspinallovi z Veľkej Británie. Kategóriu FREESTYLE 800 ovládol čech Jakub Panak, ktorý sa stal i celkovým šampiónom v tejto kategórií. FREESTYLE 900 patrila Danovi Rowanovi z Veľkej Británie. Kráľom tej najsilnejšej kategórie FREESTYLE 1200 sa stal Jonathan Kavangh.