Piešťanské letisko patrilo Veľkej cene Piešťan

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Druhý júlový víkend patrilo piešťanské letisko medzinárodnému pretekárskemu maratónu Veľká cena Piešťan 2017. Motorky obsadili piešťanské letisko už po druhý raz po 20 ročnej prestávke.

Piatok boli na programe voľné tréningy, ktoré odštartovali s miernym meškaním zapríčineným dážďom. Po vysušení trate sa na okruh dlhý 4 900m s 9-timi ľavými a 5-timi pravotočivými zátačkami.

V sobotu boli na programe po dva tréningy pre všetkých 8 tried podľa kubatúr od 125 až po kategóriu nad 600 cm3. Podľa tréningov sa všetci pretekári kvalifikovali do nedeľných pretekov. Počasie piešťanskej Veľkej cene prialo a vítalo vyše 4 000 návštevníkov slnečným počasím.

Neodmysliteľnou súčasťou bol sprievodný program, počas ktorého sa predstavila len 9 ročná Lea Horniaková jazdiaca na bugyne, či stuntriderská MOTO TV SHOW, ktorú hájil Tomáš Tóth.

Núdza nebola o dych berúce predbiehacia manévre ale i kolízie. Práve v kráľovskej kubatúre nad 600 cm3 sa jedna kolízia odohrala v poslednom kole v poslednej zákrute, kedy Leoš Hlaváček zavadil predným kolesom o zadné koleso pred ním idúceho Jozefa Ježovica. Nebezpečná kolízia, po ktorej nasledoval pád oboch pretekárov sa našťastie zaobišiel bez vážnejších zranení no i tak boli preteky ukončené predčasne. Víťazi boli vyhlásení podľa prejazdu cieľovou čiarou z predchádzajúceho kola. Nakoniec 3. miesto patrilo slovákovi Jozefovi Ježovicovi, druhá priečka čechovi Tomášovi Borovkovi a kráľom najsilnejšej kubatúry sa stal jeho krajan Michal Prášek.