TOPFEST otvoril festivalové leto

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Posledný júnový piatok respektíve prvá júlová sobota patrila TOPFESTu. Práve aktuálny ročník sa organizátori dušovali, že TOPFEST prichádza so zmenou a z rockového festivalu sa stane multižánrový, čo nasvedčovali aj mená interpretov.

Všetci topfesťáci, ktorí absolvovali aj minulý ročník vedia, že TOPFESTu musel byť ukončený kvôli nepriazni počasia skôr. Aktuálny ročník zrušený skôr síce byť nemusel, no dobre veru nezačal. V pláne bolo vybudvoať 3 stagei – hlavný BLACK, najväčší krytý BLUE a tretí klasicky už krytý  WHITE stagei. Reč bude práve o prvom spomenutom, teda o BLACK stagei, ktorý musel byť demontovaný už piatok v popoludňajších hodinách. Ako uvádza oficiálne stanovisko organizátorov – stage bol poškodený silným nárazovým vetrom, ktorý na ploche piešťanského letiska dosahoval rýchlosti až 120 km/h.

 

Práve kvôli tejto zmene musel byť program z BLACK stageu rozhodený medzi kryté stagei BLUE respektíve WHITE. Práve prvý spomenutý BLUE stage sa stal náhradným hlavným stagom, na ktorom sa predstavili tie najznámejšie mená piatkového line-upu, ktorími boli bezpochybne Rag’n’Bone Man či Bastille. I napriek polovičnému zaplneniu BLUE stanu si britská kapela Bastille svoje premiérové vystúpenie na TOPFESTe užila a nevynechala ani svoj hit Pomepii.

Snáď najviac poškodenou kapelou sa stala tá domáca – IMT SMILE. Organizátori jej priradili WHITE stage – najmenší krytý stage na festivale. I napriek stiesneným podmienkam frontman Ivan Tásler spolu s celou kapelou dali do svojej hodinovej show maximum, za čo ich rozbúrený dav odmenil nepretržitým potleskom pred prídavkom, ktorým bol ako inak najnovší hit Sokoly.

Pozmenený program pokračoval v sobotu od doobedných hodín opäť len na dvoch stagom – BLUE a WHITE. Program na BLUE stagei druhý festivalový deň odštartoval Martin Harich, ktorého vystriedala multižánrová kapela z Prešova Heľenine oči. Tí predviedli hodinový energický koncert, ktorým dostali do varu celý BLUE stage.

Na WHITE stagei sa predstavil Peter Nagy s kapelou Indigo, ktorí zaplnenému stanu priniesli aj hit Aj tak sme stále frajeri.

Program pokračoval na BLUE stagei vystúpením škótskej speváčky Amy Macdonald, ktorá piešťanskému letisku priniesla aj singel This is my life. Po nej sa už BLUE stage pripravil na najvýznamnejšieho a najpopulárnejšieho speváka v dejinách česko-slovenska Karla Gotta. 77 ročného majstra sprevádzali hostia Peter Kolář a Ilona Csáková. Po ich vystúpení sa niečo vyše 8 tisícový dav dočkal svojho maestra. A zazneli tie staré, no stále známe a obľúbené single ako Lady Karneval.

Moskovská kapela Slot si svoju premiéru na TOPFESTE odbila už minulý rok, no organizátorom sa páčila a kapelu zavolali i tento rok. Rozburácanému davu to nevadilo a exportný ruský rock si užili naplno.

Po tom ruskom rocku nasledoval český hardrock v podaní obľubenej kapely KABÁT, bez ktorej si už TOPFEST nevieme ani predstaviť. Tí predviedli, ako inak, nezabudnuteľnú show.

 

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments