15. ročník triatlonu Slovakman 226 vyhral Petr Vabroušek

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

15. ročník pretekov v dlhom triatlone Slovakman 226 vyhral český reprezentant Petr Vabroušek, ktorý si tak udržal svoju neporaziteľnosť.  

Presne o 7.00 h ráno sa do vody piešťanskej Sĺňavy ponorili desiatky železných mužov a žien, aby absolvovali 3,8 km plávania, potom 180 km na bicykli a ešte k tomu bežecký maratón.

Z vody ako prvý vybehol slovenský reprezentant Andrej Orlický z Triatlon Team Trnava, podľa predpokladov však celkové víťazstvo bude patriť jednému z českých triatlonistov. Najväčší súboj medzi sebou zrejme povedú Lukáš Krpec a Petr Vabroušek.

Prvý z nich je lepší cyklista a ten druhý zase bežec. Pred troma rokmi mal Krpec v Piešťanoch po cyklistike pred Vabrouškom náskok 9 minút, ten ho však na 33 kilometri maratónu predbehol a patrilo mu celkové víťazstvo.

Petr Vabroušek je doteraz na Slovakmanovi neporazený. Lukáš Krpec bol však lepší na nedávnom Moraviamanovi, kde získal prvenstvo. Diváci na piešťanskej Lodenici budú môcť vďaka tomu dnes popoludní sledovať naozaj napínavý súboj.

Fotogaléria prevažne z cyklistickej časti:

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments