Filmový festival CINEMATIK otvoril film – S láskou Vincent

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Slávnostné otvorenie 12. ročníka filmového festivalu CINEMATIK prebehlo v utorok 12. septembra v priestoroch najväčšej kinosály festivalu – v Dome umenia. Úvodným programom sprevádzala moderátorka Katarína Žitniaková.

Na pódium pred samotným filmom sa predstavila čestná riaditeľka festivalu Božiadara Turzonová, ktorá zaželala všetkým účastníkom aby im bolo dobre a spomenula i dôvod prečo sa filmy nakrúcajú: ,,Tento rok by som vám chcela zaželať, aby ste po nejakom filme, ktorý sa vám bude páčiť, získali zážitok, ktorému sa hovorí “aha” efekt. “ 

Slovo dostal i výkonný riaditeľ festivalu Tomáš Klenovský, ktorý prezradil: ,,Je mi veľkou satisfakciou vidiť po roku príprav plnú kinosálu ľudí, o to viacej, keď tento rok otvárame festivalu v dvoch kinosálach. Tešíme sa, že chodíte na festival, že ho máte radi. Ďakujeme všetkým partnerom a všetkým vám, ktorí do kina chodíte.”

“Teší ma, že je Cinematik je už v Piešťanoch, dá sa povedať, udomácnený. Ozaj dúfam, že tento dvanásty ročník bude ešte lepší ako tie predchádzajúce. Cinematik, to sú Piešťany a ďakujem všetkým, ktorí túto myšlienku a preniesli do Piešťan, pretože táto značku ozaj reprezentuje naše mesto. Prajem Cinematiku veľa spokojných divákov,“ priznal primátor mesta Piešťany pán Miloš Tamajka.

“Festival Cinematik je sympatický festival, pretože nemá hviezdne maniere, je solídny, a má tvár – má našu slovenskú a európsku tvár. Myslím si, že pred jedenástimi rokmi by málokto vsadil na to, že festival, ktorý sa bude zameriavať na slovenské filmy, má nejaký zmysel. Dnes je situácia taká, že ten festival nielen má zmysel, ale je veľmi potrebný,“prihovoril sa divákom minister kultúry Marek Maďarič, ktorý slávnostne festival otvoril.

Festival odštartoval titulom S láskou Vincent. Autorka rozpráva životný príbeh Vincenta van Gogha prostredníctvom spomienok ľudí okolo neho. Ide o prvý film vytvorený z rozpohybovaných olejomalieb umelca, o podobný postup práce sa doposiaľ nepokúsilo žiadne animačné štúdio. Diváci v Dome umenia a súčasne v Kine Fontána si pozreli film ako jedni z prvých na svete.

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments