Skvelá PIANKO tour ukončená v Piešťanoch

Peter Nagy po 14 vypredaných koncertoch vrámci PIANKO tour zavítal aj do piešťanského Domu umenia. Koncert sa konal v stredu 13. decembra a ako inak taktiež bol vypredaný.

Peter Nagy úvod večera začínal na pódium Domu umenia sám, po prvých skladbách si prizval oporu Pavola Bartovica, neskôr aj kvarteto Milana Adamca.

Počas prestávok medzi pesničkami Peter Nagy prezradil aj dôvod prečo už nepíše pre deti – nerozumie im už podľa jeho slov. Nechýbali ani vtipy či mierne naznačenie, čo má v pláne na rok 2018. Nagy neskrýval radosť z 15 vypredaných koncertov v Pianko verzii, čo ho “nakopáva” prirpaviť podobnú tour aj budúci rok.

V playliste nechýbali ani menej známe hity, ktoré rádia nehrávajú lebo sú bez bicíich ako povedal Nagy. V rámci koncertu zaznelo 22 piesni v dvoch častiach oddelené krátkou prestávkou. V tej prvej zazneli piesne ako napríklad Drozd, Hovniválik či Nohavičky vlajú. V druhej časti zazneli aj novšie hity Agáty, Len pomaly či Psi sa bránia útokom. Kedy práve pri poslednej spomínanej piesni Peter Nagy vyzval prítomných na dobrovoľný príspevok na psí útulok vo Veľkom Mederi.

Pred samotným koncom playlistu zaznela známa pieseň, ktorá roztlieskala a postavila na nohy Dom umenia. Pieseň nesie názov S nohami na stole, ale samotnej piesni predchádzalo poďakovanie všetkým ľudom, ktorí sa podielali na príprave Pianko tour, od zvukárov, osvetlovačov až po hudobníkov. Taktiež nechýbalo ani poďakovanie Jurajovi Dudášovi, ktorý bol produkčný programu Pianko tour,  šéfovi Agentúri Topfest (po novom Agentúra Morning net) – Dušanov Drobnému a na záver Nagy poďakoval aj vypredanej sále.

Na samotný záver nasledovali 3 prídavky – Posledný krát, Kristínka a všetkým známy song Aj tak sme stále frajeri, ktorá odspievalo pri standing ovation piešťanské publikum a symbolicky ukončili PIANKO tour 2017.

Comments

comments