Alžbeta & Júlia predstavujú svoj prvý singel a klip Zámky lásky

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Talentované sestry Alžbeta & Júlia po niekoľkých coververziách, ktoré ponúkli na svojom youtube kanaly prinášajú debutový singel Zámky lásky aj s pôsobivým videoklipom.

Skladba je v ich podaní romantický balzam na dušu, ktorý poslucháča unesie do príbehu lásky, ktorý sa odohráva v rôznych podobách od počiatku sveta. Dievčatá prinášaju žánrovo pestrú zmes pop, folk a jazz s charizmatickým vokálnym prejavom, ktorý môže zaujať fanúšikov, hudobných kritikov či producentov. Nálada skladby korešponduje aj s blížiacim sa sviatkom zamilovaných.

„Text skladby je inšpirovaný zvykom metaforického zamkýnania lásky, ktorý  nie je žiaden novodobý výstrelok, ale viac ako sto rokov stará záležitosť. Na začiatku stojí smutný príbeh lásky z obdobia prvej svetovej vojny. V srbskom mestečku sa miestna učiteľka zadívala do vojaka srbskej armády. Sľúbili si večnú lásku, vymenili snubné prstienky, ale… happy end sa nekonal. Dôstojník po odvelení do Grécka podľahol vnadám ostrovanky z Korfu. Osud učiteľky, ktorá sa z nevery nikdy nespamätala, bol ešte černejší než zostarnutie osamote, v zatrpknutosti a obkolesení mačiek. Od smútku jej puklo srdce a zomrela nemilovaná. Práve tragickosť nenaplneného citu podnietila dievčatá a ženy k činu a z poverčivosti si začali „zamykať“ svoje vzťahy pomocou zámkov, aby neskončili rovnako ako podvedená nešťastnica.“ Hovorí Alžbeta s Júliou.

Videoklip sa natáčal na rôznych unikátnych miestach  Slovenského raja a v Prahe na moste lásky. Réžiu a produkciu si zobrali na starosť Newill Media Agency  a Spoko Music.

Teenagerky Alžbeta a Júlia žijú aktuálne v Senci a Prahe. Od detstva sa venujú spevu a hre na klavír a gitaru. Milujú pop, jazz a folk. Najväčšie vzory a motiváciou pre nich sú hviezdy ako Alicia Keys, Beyonce, Lorde, Ed Sheeran, Lara Fabian, Rihanna a Sia či slovenské Jana Kirschner a Sima Martausová.

Za touto zasnenou skladbou by ste určite nečakali punkového romantika Jozefa Spoka Kramára zo skupiny Smola a Hrušky, ktorý skladbu napísal a produkoval.

„Rozhodol som sa toto talentované duo vydať a podporiť ich na svojom labely. Je známe, že sme skupina ktorá dlhodobo rada spolupracuje s umelcami z rôznych žánrov a ja osobne sledujem mladé talenty a snažím sa im pomáhať. Často dostávam ponuky na spoluprácu či už so Smola a Hrušky alebo na produkciu od mladých interprétov. Dievčatá su výnimočne charizmatické, talentované a atraktívne, a myslím že majú veľkú perspektívu zaujať svojou čistotou a citlivým prejavom. Dúfam že showbiznis ich nezomelie a že im vydrží pokora a zápal pre hudbu.“ Povedal Spoko.

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments