Piešťanské Čajky nezvládli úvodný duel semifinále play off

Stredu 21. marca v piešťanskej Diplomat Aréne odštartovalo semifinále play-off basketbalu žien. Domáce Piešťanské Čajky privítali tradičného súpera basketbalistky MBK Ružomberok. Takmer plná Diplomat Aréna videla napínavý úvodný duel až do poslednej sekundy.

Do zápasu lepšie vbehli domáce hráčky, ktoré sa po sérií úspešných útokov dostali do vedenia, ktoré si udržali. Do druhej štvrtiny úvodného semifinálového duelu vstupovali hráčky Ružomberka s jasným cieľom – vyrovnať nepriaznivý stav. To sa im podarilo ešte úvode druhej štvrtiny a záverom štvrtiny sa dostali aj do 8 bodového vedenia.

Domáce hráčky sa úvodom druhého polčasu snažili dotiahnuť bodovú stratu – čo sa im nedarilo ani za výdatnej podpory domáceho fanklubu. I napriek tomu, že tretiu štvrtinu vyhrali pomerom 16:14 strácali na hostky z Ružomberka 6 bodov. Do záverečnej časti hry vstúpili aktívnejšie domáce hráčky, ktoré sa snažili strhnúť vývoj zápasu na svoju stranu. Záverom stretnutia zaplnená Diplomat Aréna verila vo vyrovnanie, keď sa domácim hráčkam podarilo pol minúty pred koncom stiahnuť bodovú stratu na 4 body. Záver stretnutia patril hostkám, ktoré potvrdili svoje prvé víťazstvo v sérií a pridali 7 bodov. Čajkám nepomohli ani 4 body, ktoré pridali tesne pred poslednou sirénou zápasu.

Piešťanské Čajky 62:70 MBK Ružomberok (23:16, 7:22, 16:14, 16:18)

Semifinálová séria sa hrá na 3 víťazné zápasy. Séria pokračuje zápasom v Ružomberku a 28.3. v Piešťanoch.

Comments

comments