Úvod sezóny MM SR Enduro a Country cross – Borský Mikuláš 2018

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Zima ubehla ako voda a s novým rokom prišla aj nová sezóna SMF 2018. Ako zvyčajne sa pretekári po prvýkrát stretli na countycrosse v Borskom Mikuláši (24.-25.3.2018). Na miestnych pieskoch sa odjazdilo jedno z najťažších podujatí, ktoré v sezóne 2018 bolo obohatené premiérovo aj o kategóriu štvorkoliek.

Podujatie sa začalo v piatok na večer preberaním pretekárov. Do pretekov, ktoré sa tento rok v Borskom Mikuláši konali v dňoch 24. a 25. marca sa prihlásilo celkovo 275 motocyklových nadšencov a 9ti pretekári na štvorkolkách. Celkovo sa súťažilo v 18tich kategóriách a na Slovensku je už samozrejmosťou, že zastúpenie mali aj ženy.

Okruh v „Borskom“ je špecifický svojim pieskovým povrchom, ktorý je veľmi náročný hlavne na kondíciu a preverí zimnú prípravu zúčastnených. Počas pretekov sa trať rozbije, vytvoria sa hlboké duny a rýchle tempo udržia len tí najskúsenejší.

Najrýchlejším pretekárom počas oboch dní sa stal Štefan Svitko (SVK), ktorý pred pretekom povedal, že sa po zranení necíti úplne pripravený, ale aj napriek tomu dokázal zvíťaziť v absolútnom hodnotení a tiež aj v triede MM SR E2. Štefan v Borskom Mikuláši jazdil hladko a bez chýb.  V Kategórií MM SR E1 zvíťazil Tomáš Zboran (SVK), ktorému patrilo po víkende zhodne 4. miesto v absolútnom hodnotení. V staronovej triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela (SVK), ktorý bral počas oboch dní 2. miesto v absolútnom hodnotení. V triede MM SR Junior zvíťazil Patrik Halgaš (SVK), predviedol vyrovnaný výkon a absolútne sa umiestnil na 3. mieste.

V Kategórií Kadet prvé miesto získal Marek Vierik (SVK) a z prvých pretekov si odnáša plný počet bodov. V kategórií Ženy si prvé miesto vybojovala reprezentantka Gabika Čipková (SVK). V triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE) a v triede MM SR Veterán si prvé miesto obhájil minuloročný majster Matin Gottvald (CZE).

V triede Slovenský pohár E1 vybojoval prvé miesto Martin Smatana (SVK), v triede Slovenský pohár E2 zvíťazil domáci pretekár Ladislav Bolebruch (SVK) a triede Slovenský pohár E3 si prvé miesto odniesol Erik Maringa (SVK).

V triedach Hobby boli jasní favoriti, ktorí obhájili prvé miesta v oboch dňoch. V triede Hobby E1 bol najrýchlejší Jakub Kostelanský (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Katreniak (SVK) a v triede Hobby E3 prvé miesto získal Boris Vlha (SVK). V triede Regionál zvíťazil Jakub Leskovský (SVK).

Závod štvorkoliek bol rozdelený do dvoch tried: quad 1 v ktorej zvíťazil ostrieľaný český reprezentant Marián Klíč (CZE) a treida quad 2, kde zvíťazil Jozef Kohút (SVK).

Preteky v Borskom Mikuláši dopadli výborne, poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, organizátorom a samozrejme sponzorom, ktorí pomohli pri realizácií podujatia.

Sezóna SMF Enduro a Countrycross pokračuje podujatím Enduro 21. – 22. apríla 2018 v Lišove. Všetci ste srdečne vítaní!

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments