5. narodeniny festivalu CITYFEST v Piešťanoch

Posledný júnový víkend v Piešťanoch patril tradične piešťanskému festivalu na námesti, ktorý už piatym rokom nesie názov Cityfest. Tak ako ostatný rok i tento mal nabitý line-up hviezdami a návštevníci za 12€ mohli vidieť kapely ako Smola a Hrušky, Chinaski, Richard Muller či Celeste Buckingham.Piatkový program odštartovalo krásne duo Alžbeta & Júlia, po nich nasledoval koncert kapely Smola a hrušky. Tí roztancovali a rozspievali návštevníkoch jubilejného 5. ročníku festivalu známymi hitmi ako Cigareta či songom na aktuálnu tému Matura. V trackliste nechýbali ani tie z novšej tvorby ako Gruľa, ktorá rozospievala piešťanské námestie.

Ako ďalšia kapela v line-upe 5. ročníka bol český slávik z roku 2005 – československá kapela Chinasky, ktorá priniesla hity ako Potkal Jsem Tě po letech, či prídavok  Klára ale nechýbal ani snáď najznámejší hit kapely – Tabáček.

Piatková noc patrila aj domácemu headlinerovi priamo z Piešťan – kapele Slniečko, ktoré svojimi hitmi rozospievala dobre naladené námestie. Ich tracklist tvoril prierez hudobnej tvorby.

Sobotný úvod programu patril kapele Everlong, ktorú na stagei vystriedali zástupcovia slovenskej rapovej scéne. Tú zastupoval raper Vladis a Kali, ktorému “kryl chrbát” Peter Pann. Po repových koncertoch stage patril slovenskej speváčke s americko-švajčiarskymi koreňnmi Celeste Buckingham, ktorá sa v Piešťanoch predstavila spolu s kapelou. Nesmej chýbať ani jej hit Run, run, run, ktorý roztlieskal zaplnený priestor pred stagom, ktorý netrpezlivo čakal na priekopníka elektronického popu na Slovensku.

Tým nebol nikto iný ako slovenský spevák Richard Muller, headliner sobotnej noci. Zazneli tie najväčšie hviezdy, ako Cigareta na 2 ťahy, hit Po schodoch či Milovanie v daždi  ktoré si spolu s ním zaspievalo niekoľko stoviek návštevníkov.

Záver festivalu patril prešovskej kapele Helenine oči, ktorá koncom minulého roka vydala svoje 2 cd s názvom Vajco. Ani v piešťanoch nechýbal “krst” tohto Vajca, o ten sa postarali priamo “spevácky súbor” ako nazýva frontman kapely Martin Mihalčín všetkých fanúšikov. Okrem starých songov z repertoára kapely zazneli aj 2 nove songy – politicko aktuálny song s názvom Strana a song venovaný dopravnej situácii na východe republiky Obchádzka.

 

Comments

comments