Fotogaléria 1. preteku Karpatského Autokrosového Pohára 2018

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

V sobotu 5. mája 2018 patril areál AutokrosArény Očkov priaznivcom autokrosu na 1. preteku 6. ročníka Karpatského Autokrosového Pohára sezóny 2018. Slnečná sobota prilákala niekoľko desiatok priaznivcov tohto motošportu. Pretekalo sa v troch kategóriách rozdelených podľa kubatúr do 1400ccm, do 1600ccm a nad 1600cm.

Najslabšia kubatúra do 1400ccm mala zastúpenie v podobe piatich jazdcoch, z nich bol najrýchlejší Pavol Zavadinka z teamu AutoCrossTeam-Poriadie na aute Daewoo Tico, ktorý si za prvý pretek pripísal do KAP 2018 25 bodov. Na druhom mieste so ziskom 20 bodov skončil Radomír Fňukal na aute značky Rover z PPP Racing, tretí so ziskom 16 bodov skončil Patrik Kyšták na Škode Felície z autocross FENNIX.

V kubatúre do 1600ccm sa spomedzi 9 pretekárov celkovo presadil Marek Palkovič z Pneuservis BARO na aute Suzuki Baleno, ktorý si prípísal 25 bodov. Na druhom mieste skončil Erik Drinka z RC Borský Mikuláš na Mitsubishi Colt s 20 bodmi. Tretí so 16 bodmi skončil na Škode Felícia Dávid Borcha z teamu Autocross Topoľčany.

V najsilnejšej kubatúre nad 1600ccm dominoval Marek Baláž z teamu Luma Auto na Renaulte Clio, ten si pripísal do seriálu 25 bodov. Druhé miesto obsadil Jozef Štibrányi na Opel Astra z JALMA Jablonec, ktorý si pripísal 20 bodov. Tretia priečka patrila Michalovi Prachárovi na Mazde MX3 z RC Borský Mikuláš, ten si pripísal 16 bodov.

 

Nasledujúci pretek seriálu KAP 2018 sa uskutoční 9.6. v Přerove, tretí pretek sa vracia späť do areálu Autokrosu Očkov 7.7.2018

Viacej informácií nájdete na ich Facebookovej stránke ,respektíve na webe Karpatského Autokrosového Pohára.

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments