Leto v Nitre privítané, teda to hip-hopové

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

V piatok 18. mája nitriansky amfiteáter patril hip-hopovej scéne, na akcii Welcome Summer Europa 2 sa predstavili tie najzvučnejšie mená tejto slovenskej scény.

Brány amfíku sa otvárali krátko po piatej hodine popoludní, kedy všetkých nedočkavcov bavil DJ Payo a DJ Jancco. Program pokračoval a stage si obsadili Dawe White či Terapia. Po ich vystúpení nasledovala showka Adiss & Hoodini. Práve Adiss spustil v posledných dňoch predpredaj nového albumu, ktorý nesie názov MY a samozrejme na Welcome Summer nesmelo chýbať ani menšie odhalenie trackov, ktoré sú na dvoj CD pripravené na počúvanie. Album je dostupný v predpredaji na shop.rukahore.sk aj v super kombe s tričkom MY.

Po overgrounde nasledoval Neptun clan – Majself & Grizzly. Nechýbal track Vlny z roku 2016 či track Duch na feate s Adissom, ktorý spoločne zarapovali v nitrianskom Amfíku. Práve poslednému spomínanému tracku Majself predstavil pred necelý mesiacom videoklip z produkcie klipmakera Dušana Krajčoviča.

Neni tomu dávno čo svoju SALFMADE tour ukončil člen DMS Dame. Toho v Nitre už čakal riadne zaplnený kotol. V trackliste nechýbali skladby z albumu MMXV zoskupania DMS ako Intro, ale aj tracky z Dameho sólového albumu ako Pár, Nepočujem či Oni to nevidia.

V line-up nechýbala ani dvojica Matej Straka – Gabryell z Nerieš. Tí majú za sebou vydanie albumu Animal, s ktorým absolvovali koncom marca Animal tour. To že bola naozaj animal svedčí aj fakt, že absolvovali 6 koncertov za 6 dní po sebe. Chalani pripravili aj z tejto divočiny krátky dokument, ktorý by mal uzrieť svetlo internetu už čoskoro. Ten je v rukách skúseného videomakera SULEDSGN. V Nitre v ich podaní zazneli tracky Animal či Stále sme len deti, ktorý rozbil amfiteáter.

V line-upe nechýbalo ani meno, ktoré koncom apríla vydalo svoj poradovo štvrtý album. Áno, reč je o Strapovi a jeho albume Poschod13. Práve v Nitre zazneli tracky aj z tohto albumu ale aj staré známe tracky z albumu Versus ako napríklad Dekel. Samozrejme hip-hopovej akcii nesmie chýbať ani zastúpenie v podaní Separa, či zástupcu Kontrafaktu – pre Welcome Summer to bol EGO. A v neposlednom rade nechýbal ani Kali, ktorý sa rozhodol ukončiť čoskoro tú hudobnú kariéru. Ale o tých nabudúce … teraz si už vychutnaj fotoreport …

 

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments