POWER FEST 2018

1.máj bol pre slovenských motoristov už piaty krát synonymom oslavy motošportu a jedinečných vozidiel. Tradičný Power fest sa niesol opäť v duchu spojeného eventu, kde si každý milovník rýchlych áut a motocyklov našiel niečo pre seba. Šprinty zaradené do Majstrovstiev Slovenska boli doplnené o medzinárodné preteky v driftingu “May Day”, statickú súťaž Car Fans Cup aj zraz Subaru, takže núdza o adrenalínové závody a vyleštené automobilové skvosty určite nechýbala.

Motoristický majáles tradične ponúkol celodenný rev motorov, dym spálených pneumatík a ušľachtilú kombináciu ženskej krásy a unikátnych áut. V rámci 2.kola Slovenského šprintérskeho šampionátu 2018 – zaradeného aj do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie, si na cieľovej rovinke autodrómu zmerali sily najvýkonnejšie mašiny strednej Európy. Jazdilo sa v základných kategóriách – Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia podľa kubatúry a pohonu na triedy, a na záver dňa sa ocenenili aj absolútne najrýchlejší jazdec na dvoch kolesách a po absolvovaní superfinálových jázd aj prví traja na automobiloch bez rozdielu kategórií.

Okrem šprintov si tu ale na svoje prišli aj fanúšikovia jazdy bokom, keďže sa tu konal aj závod v driftingu zaradený do medzinárodného kalendára Drifting.hu. Najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut mohli pokochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o cenné trofeje v stylingovej súťaži Car Fans Cup. Nechýbalo ani moderované show&shine, meranie DB audio sústav, fotenie s modelkami a čerešničkou na torte festivalu konských síl bol tradičný zraz vozidiel značky Subaru.

Text: SlovakiaRing.sk

Comments

comments