Kam v júni v Piešťanoch

Mesiac jún je začiatkom festivalovej sezóny nie len v Piešťanoch ale aj v okolí. Kúpeľné mesto Piešťany má už slavnostné Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny za sebou a teraz ho čakajú plné víkendy podujatí.

Nasledujúce dva víkendy si na svoje prídu milovníci automobilov. Nasledujúci víkend patrí podujatie Zlaté stuhy, ktoré už tradične na kúpeľnom ostrove budú hostiť tie najkrajšie automobily z minulého storočia. Medzi prihlásenými môžeme nájsť aj najstaršie auto roku výroby 1906, tým najmladším autom podľa roku výroby bude Corvetta C3 z roku 1979.

Viac o tomto podujatí sa môžete dočítať na ich webe www.piestanskezlatestuhy.sk

Hneď ten ďaľší víkend 15. a 16. júna bude patriť letisko milovníkom tuningových áut, spálenej gumy a hiphopovej hudby na festivale CAR AT TUNING PARTY XV. Aktuálny 15. ročník festivalu sa nesie v štýle Back to the Tradition a návštevníci sa môžu tešiť na staré známe rozmiestnenie areálu. Chýbať nebude ani Drift cup, šprintérsky šampionát SAMŠ či New Car fans cup, kde sa majitelia tých najkrajších lešteniek pobijú o víťazné trofeje. A samozrejme si prídu na svoje aj obľúbenci hip-hopu. Tento hudobný žáner budú hájiť Kali, Majself či piešťanské trio Kontrafakt. Núdza nebude ani o krásne ženy, ktoré patria neodmysliteľnou súčasťou ku krásnym autám a dobrej hudbe. Počas piatkového večera vyvrcholí aj finále Miss Carat Tuning.

Viac informácií o festivale sa dočítate na carattuningparty.sk, alebo priamo u nás na webe. Nezabudnite na lístky v predpredaj.sk a facebooovú udalosť.

Ten posledný júnový víkend malo piešťanské letisko patriť festivalu TOPFEST. Avšak Topfest svoje 15. narodeniny oslávi na staronových na Zelenej vode. Tam, kde festival pôsobil pred presťahovaním do Piešťan. Aktuálny line-up ponúka mená ako napríklad Clawfinger, Čechomor, Horkýže slíže, Tublatanka, Ine Kafe a neodmysliteľná súčasť festivalu je bezpochybne Kabát. Piešťanci zúfať nemusia – areál Zelenej vody je od Piešťan vzdialený necelých 20 minút. Pre tých športovo zdatných je otvorená aj cyklotrasa až do Nového Mesta nad Váhom, ktorú možu Piešťanci využiť a dostať sa na obľúbený multižánrový festival.

Comments

comments