Prvá zastávka MotoSurf WorldCup na Brnenskej priehrade

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Prvý závod sezóny a prvá kvalifikácia na MotoSurf WorldCup na Brnenskej priehrade priniesli krásnu pozretie pre oči ale aj veľkú drámu. To najväčšie asi v kategórií mužov, kde o víťazovi kvalifikácie nebolo jasné až do samotného konca. Kvalifikácia sa skladala z dvoch častí.

Základnú časť ovládol Lukáš Záhorský, ktorý o necelé štyri desatiny sekundy predčil úradujúceho majstra sveta Jakuba Kornfeila. Tento rok však do formátu kvalifikácie pribudlo superpole. Znamená to, že štyria najlepší zo základnej časti majú k dispozícií jedno kvalifikačné kolo, aby svoj čas ešte mohli stlačiť. Pred týmto bol líder Záhorsky s časom 46.331. Kornfeil bol ale pri chuti a zaznamenal najrýchlejšie kolo víkendu 46.238. Nebolo ale rozhodnuté – posledným štartujúcim v superpole bol Záhorský, ktorý mohol Kornfeila ešte poraziť. Lukáš Záhorský z týmu Captain Candy spravil čo mohol, ale technická závada ho vyradila z hry. V ťahanici o desatinky sekundy bol teda na koniec úspešnejší Jakub Kornfeil.

V kvalifikácií žien sa traťou na Brnenskej priehrade prehnala najrýchlejšia Martina Bravencová. Majsterka sveta z roku 2017 neponechala nič náhode a zaznamenala naprosto neuveriteľný čas 49.999. Najbližšie k nej sa dostala Aneta Šacherová s maximom 50.569. Trojicu najlepších uzatvorila slovenská závodníčka Renata Kelemenová. Slovenka dosiahla čas 53.644 a do heatu vyrazila z tretej štartovnej pozície. Slušne si viedli aj štyri domáce pretekárky, ktoré sa všetky vošli medzi najlepších desať. Klára Sitarová brala štvrté miesto, Martina Lukscheider skončila šiesta, Elisabeta Faitová zaznamenala deviaty najrýchlejší čas a desiatku najlepších uzatvorila Barbora Janošková.

Sobotné finále a celkovo prvú zastávku ovládol dvomi prvenstvami novo vznikutý tím Captain Candy. V mužskej kategórií to bol mladý talent Lukáš Záhorský, ktorý si napravil chuť po nevydarenej kvalifikácií. Tretie a druhé miesto si vyjazdil víťaz kvalifikácie Kornfeil. Obrátené poradie druhé a tretie miesto a celkové tretie miesto si vyjazdil domáci pretekár Jan Drkoš, pre ktorého to znamenalo premiérové pódium v kariére.

Medzi ženami to bolo napínavé hlavne v súboji mezdi Martinou Bravencovou a Anetou Šacherovou. Nakoniec to ale bola minuloročná víťazka Bravencová, ktorá sa mohla radovať z prvenstva v úvodnom závode. Vo finálových jazdách to bolo ale tesné. Martina dokázala ovládnuť obe finále, a tak jej zaslúžene patrí prvé miesto. Aneta Šacherová odjazdila skvelý závod. Aj keď z Brna odviezla druhé miesto, rozhodne sa v priebehu sezóny máme na čo tešiť ešte. Štvrtým a tretím miestom si miesto na stupni víťazov zabezpečila Zdenka Nyestová štartujúca za Jetsurf Slovakia. Jeden jediný bod, ktorý bude ešte dlho mrzieť, chýbal domácej Kláre Sitarovej z tímu MSR Engines. Len šesťnásťročnej závodníčke z Brna sa na svoje prvé pódium v MotoSurf WorldCup kariére nevošla najtesnejším možným rozdielom. Najlepšiu päticu uzatvorila britská závodníčka Anya Colley, ktorú v oboch fináloch zdržal pád.

Zdroj: motosurfworldcup.com