Slováci na štarte Svetového pohára WTCR na SLOVAKIA RINGU

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Slovensko bude mať svoje zastúpenie počas pretekov WTCR – FIA Svetového pohára cestovných automobilov na okruhu SLOVAKIA RING (14. a 15. júla). Chýbať nebude napríklad čerstvý víťaz pretekov v Portugalsku – Maťo Homola.

Dvadsaťtriročný Homola – stálica seriálu WTCR, nebude jediný Slovák v bohatom štartovom poli 28 áut. Vďaka pravidlu tzv. “divokej karty” sa na štart postaví aj skúsený Andy Studenič na Volkswagene Golf GTI TCR (Brutal Fish Racing Team) a tiež česká legenda Petr Fulín na Cupre TCR (Fullin Race Academy).

HOMOLA Mato, (svk), Peugeot 308 TCR team DG Sport Competition, portrait podium ambiance during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup of Portugal, Vila Real from june 22 to 24 – Photo Francois Flamand / DPPI

Množstvo drámy, najväčšiu masovú haváriu doterajšej sezóny a víťazstvo Maťa Homolu priniesli nedávne preteky WTCR v uliciach portugalského mesta Vila Real (23.-24. júna). Do prvých pretekov štartoval z pole position Rob Huff (tím Sébastien Loeb Racing, Volkswagen Golf GTI TCR). Hneď v prvom kole došlo ku kolízii medzi ním a tímovým kolegom Mehdim Bennanim, čo vyvolalo doslova reťazovú reakciu havárií… Oboch jazdcov odviezli na kontrolu do nemocnice, ďalší sa museli z vrakov vyslobodiť cez okná sami. Celkovo sedem áut napokon nenastúpilo do reštartovaných pretekov o dve a štvrť hodiny neskôr… Prvé víkendové preteky napokon vyhral legendárny šampión Yvan Muller (tím YMR, Hyundai i30 N TCR) pred Estebanom Guerrierim (tím ALL-INKL.COM Münnich Motorsport, Honda Civic TCR) a Pepem Oriolom (tím Campos Racing, Cupra TCR).

Do druhých pretekov štartoval náš Maťo Homola (tím DG Sport Competition, Peugeot 308 TCR) z tretej priečky, no už v prvom kole predbehol Yvana Mullera, zatiaľ čo sa Gordon Shedden (Audi Sport Leopard Lukoil Team, Audi RS 3 LMS) prepadával z pole position. Homola ubránil svoju pozíciu a vyhral tak svoje prvé preteky WTCR v kariére. Druhý skončil Muller, tretí Oriola. Preteky vo Vila Real ponúkajú aj tzv. “žolíka”, podľa vzoru relykrosu: predĺženú zachádzku bežného kola musia všetci absolvovať v každých pretekoch jeden krát.

“Keď sa Shedden rozhodol pre žolíka, potreboval som zatlačiť,” povedal šťastný Homola po pretekoch a pokračoval: “Yvan na mňa skutočne tlačil. Po mojom žolíku som opäť potreboval zabrať, no tlačil som počas celých pretekov, tak či tak. Bolo to skvelé. Ďakujem všetkým fanúšikom, sponzorom a môjmu tímu. Som naozaj hrdý na tento výsledok.”

Posledné preteky vyhral z pole position Thed Björk (tím YMR, Hyundai i30 N TCR) pred Gabrielem Tarquinim a Norbertom Micheliszom (obaja BRC Racing Team, Hyundai i30 N TCR). Homola skončil piaty. Ďalším dejiskom WTCR je práve náš SLOVAKIA RING, 14. a 15. júla. V tabuľkách WTCR vedie zatiaľ Yvan Muller (182 bodov) pred Gabrielem Tarquinim a Yannom Ehrlacherom (obaja po 160 bodov).

12 HUFF Rob, (gbr), Volkswagen Golf GTI TCR team Sebastien Loeb Racing, action accident crash during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup of Portugal, Vila Real from june 22 to 24 – Photo Francois Flamand / DPPI

To musíš zažiť!

Ďalšie informácie a vstupenky nájdete na www.slovakiaring.sk

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments