TOPFEST odštartoval festivalové leto

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Staronový priestor na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom privítal niekoľko tisíc návštevníkov 15. ročníka multižánrového festivalu TOPFEST. Tí prišli osláviť narodeniny festivalu s kapelami ako Clawfinger, Kabát, Hex, Tublatanka, Polemic a mnoho ďalších.

Organizátori stavili viacej-menej na československé kapely, ktoré sa postarali o nezabudnuteľný štart letnej festivalovej sezóny. Návštevníci si mohli vybrať z line-upov 3 stagov – okrem hlavného a vedľajšieho stage-u svoj music stage priviezol aj RedBull.

Sobotný program na hlavnom stage-i odštartovala kapela Arzén či Michal Hruza. Svoju premiéru na TOPFESTe si odbil aj spevák Ďuďo za klávesami.

V line-upe nechýbala ani slovenská rocková kapela Tublatanka, u ktorej nechýbala v trackliste skladba s najznámejším refrénom  “Dnes mám rande so svojím mestom…”

Po slovenkej kapele si hlavný stage obsadil rap metalový headliner piatkového progamu zo Švédska – kapela Clawfinger. Tá roztlieskala takmer zaplnený priestor pred A-stagom. A to roztlieskanie myslíme naozaj, keď sám spevák Zak Tell zoskočil z pódia aby následne mohol preskočiť zábrany a ocitnúť sa v dave medzi fanúšikmi, ktorím ukázal ako majú tlieskať. Aby to SBSkári nemali jedoduché pri návrate opäť na hlavný stage sa vyšplhal aj na konštrukciu stage-u aby mohol skontorlovať či ľudia naozaj tlieskajú ako majú.

Počas sobotného programu zazneli aj hity slovenskej ska/reggae skupiny POLEMIC, ktorá roztancovala Béčkový stage.

Headliner sobotného line-up nebol nikto iný ako Pepa Vojtek spolu s kapelou Kabát, ktorá patrí už k stálici festivalu. Pred samotným vystúpením českej kapely sa na hlavnom stagei predstavil spevák Peter Nagy s kapelou Indigo. Rozospievaný dav aj piesňou “Aj tak sme stále frajeri…” bol pripravený a plný v očakávaní na českého headlinera sobotného programu. Show začala na minútu presne a odštartovaná bola ako inak než skladbu V pekle sudy válej...

Počas festivalu sme na našom facebook iHASHTAG.eu priniesli aj krátke livestream priamo z areálu Zelenej vody. Aby vám tieto vysielania neunikli nezabudnite dať lajk a sledovať našu fanpage.

Kabát:

Polemic:

 

Mohlo by vás zaujímať

Páči sa ti článok? Zdieľaj ho!
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someoneBuffer this pagePrint this page

Comments

comments