TOPFEST odštartoval festivalové leto

Staronový priestor na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom privítal niekoľko tisíc návštevníkov 15. ročníka multižánrového festivalu TOPFEST. Tí prišli osláviť narodeniny festivalu s kapelami ako Clawfinger, Kabát, Hex, Tublatanka, Polemic a mnoho ďalších.

Organizátori stavili viacej-menej na československé kapely, ktoré sa postarali o nezabudnuteľný štart letnej festivalovej sezóny. Návštevníci si mohli vybrať z line-upov 3 stagov – okrem hlavného a vedľajšieho stage-u svoj music stage priviezol aj RedBull.

Sobotný program na hlavnom stage-i odštartovala kapela Arzén či Michal Hruza. Svoju premiéru na TOPFESTe si odbil aj spevák Ďuďo za klávesami.

V line-upe nechýbala ani slovenská rocková kapela Tublatanka, u ktorej nechýbala v trackliste skladba s najznámejším refrénom  “Dnes mám rande so svojím mestom…”

Po slovenkej kapele si hlavný stage obsadil rap metalový headliner piatkového progamu zo Švédska – kapela Clawfinger. Tá roztlieskala takmer zaplnený priestor pred A-stagom. A to roztlieskanie myslíme naozaj, keď sám spevák Zak Tell zoskočil z pódia aby následne mohol preskočiť zábrany a ocitnúť sa v dave medzi fanúšikmi, ktorím ukázal ako majú tlieskať. Aby to SBSkári nemali jedoduché pri návrate opäť na hlavný stage sa vyšplhal aj na konštrukciu stage-u aby mohol skontorlovať či ľudia naozaj tlieskajú ako majú.

Počas sobotného programu zazneli aj hity slovenskej ska/reggae skupiny POLEMIC, ktorá roztancovala Béčkový stage.

Headliner sobotného line-up nebol nikto iný ako Pepa Vojtek spolu s kapelou Kabát, ktorá patrí už k stálici festivalu. Pred samotným vystúpením českej kapely sa na hlavnom stagei predstavil spevák Peter Nagy s kapelou Indigo. Rozospievaný dav aj piesňou “Aj tak sme stále frajeri…” bol pripravený a plný v očakávaní na českého headlinera sobotného programu. Show začala na minútu presne a odštartovaná bola ako inak než skladbu V pekle sudy válej...

Počas festivalu sme na našom facebook iHASHTAG.eu priniesli aj krátke livestream priamo z areálu Zelenej vody. Aby vám tieto vysielania neunikli nezabudnite dať lajk a sledovať našu fanpage.

Kabát:

Polemic:

 

Comments

comments