Veľká cena Piešťan 2018 pozná svojich víťazov!

Uplynulý víkend patrilo piešťanské letisko milovníkom dvoch kolies. Na okruhu piešťanského letiska sa totiž konal už 3. ročník novodobej Veľkej Ceny Piešťan. Okrem iného si práve tento rok pripomíname 60. výročie prestížnych pretekov Cena Slovenska. V rámci medzinárodných majstrovstvách a prebore Českej republiky Tourist Trophy návštevníci mohli vidieť tesné súboje lakeť na lakeť v niekoľkých kategóriách rozdelených do 7 skupín.

Podujatie odštartovalo v piatok na obed tréningovými jazdcami všetkých kategóriách, kedy sa jazdci zoznamovali s traťou a poniektorí aj s piešťanským asfaltom a neraz zamestnali záchranárov – našťastie nič vážne a vo väčšine prípadov si to odniesli len plasty na motorke. To, že piešťanskej trate sa jazdi neboja od prvej chvíle dokazovali na rovinkách, keď im dvíhalo predné koleso.

Sobotný deň odštartovali dva kvalifikačné tréningy pre každú kubatúru. Samotný sobotný program finišoval pretekmi v kubatúre do 600 ccm a nad 600 ccm. V kubatúre s obsahom do 600 ccm, mal svoje zastúpenie aj domáci klub PMK Piešťany. Jeho farby hájil stuntrider Tomáš Tóth. Ten v prvých pretekoch v sobotu obsadil 3. priečku. Druhé miesto patrilo Dávidovi Hanzalíkovi a prvenstvo zo sobotných pretekov putovalo do Českej republiky k Michalovi Veckovi.

V sobotu sa odjazdili aj prvé preteky v kategórií nad 600 ccm. Tretie miesto neputovalo ďaleko. Odniesol si ho Jozef Ježovica z obce Rakoľuby, neďaleko Piešťan respektíve Nového Mesta nad Váhom. Druhé miesto si odniesol čech Petr Bičiště a na najvyšší stupienok vystúpil Michal Prášek.

Nedeľa patrilo pretekom vo všetkých kategóriách. Vďaka peknému počasiu si na piešťanské letisko našlo cestu niekoľko stoviek návštevníkov. Tí počas prestávok medzi pretekmi mohli vyhrať zaujímavé hodnotné ceny vrámci tomboly. Počas obednej prestávky organizátori pripravili sprievodný program, v ktorom nechýbala ani jedinečná MOTOTV Show v podaní speakera WoOdyho a vicemajstra v stuntridingu Zdenka Rybára.

Nedeľné preteky v kubatúre do 600 ccm patrili opäť českému víťazovi, tak ako v sobotu aj v nedeľu na najvyšší stupienok vystúpil Michal Vecko, druhú priečku si vyjazdil tak isto pretekár z Čiech – Richard Sedlák a tretia priečka patrila opäť pretekárovi hájacemu domáce klubové farby Tomášovi Tóthovi. Dávid Hanzalík obsadil štvrtú priečku.

V kubatúre nad 600 ccm prvenstvo patrilo aj v druhých pretekoch víkendu Michalovi Práškovi. Ten musel odolávať nátlaku druhého Petrovi Bičište. O tretiu priečku zvádzali veľký boj až do konca pretekov nováčik v roadracingu Tomáš Svitko a Jozef Ježovica. Práve Jozef sa musel uspokojiť len so sobotným pódiovým umiestnením a v nedeľných pretekoch pohár za 3. miesto bral Tomáš Svitok.

Celé výsledky môžete nájsť na webe videocom.sk

Comments

comments