Festival Červeník s dažďom a skvelou atmosférou

Obľúbený festival Červeník sa konal už 52. krát v amfiteátri obce Červeník. Bohatý program prilákalo niekoľko tisíc návštevníkov na dvojdňový festival. Tých neodradila ani piatková predpoveď počasia, ktorá našťastie nevyšla. A spŕchlo len ku koncu piatkového programu.

Aj keď predpoveď sľubovala dážď respektíve búrku návštevníkov to neodradilo a prišli v hojnom počte aby sa mohli vytancovať  na známe hity Zuzany Smatanovej ako Dnes sa mi nechce nič či song z roku 2009, ktorý stále patrí k obľúbeným Daj ruku do mojej ruky.

Pred koncertom IMT SMILE už neostalo ani jedno miesto pod stagom voľné a tak frontman kapely Ivan Tásler mohol odštartovať ich koncert songom Dnes mám krásny sen … V trackliste prešovských rodákov nechýbali tie najznámejšie hity ako Cesta, tradičný festivalový hit Exotika a samozrejme nevynechali ani hit hranými rádiami Sokoly.

I napriek takmer 20 minútovému sklzu v line-upe a dlhšej príprave kapely Tublatanka ľuďom na nálade neubralo a koncert slovenskej rockovej kapely si užila na plno. Nechýbal hit Dnes mám rande so … s Červenikom. I keď predpoveď počasia hlásila búrku už od poobedných hodín, tá prišla v podobe jemného dažďa až ku konci koncertu Tublatanky. Ani mierne mrholenie ich neodradilo aby si užili koncert až do konca.

Silný dážď prepukol až počas zvučenia sa kapely HEX. Návštevníkov to neodradilo a schovali sa pod veľkokapacitný stan aby si mohli zabehať. Za mikrofón speváka Ďuďa, ktorý nedávno podstúpil chirurgický zákrok, zaskočil Šarkan. Aj napriek výdatnému dažďa pod stagom ostala desiatka najvernejších, ku ktorým sa postupne pridali ďalší a ďalší …

Sobotné počasie prialo programu, ktorý otvorili už o 15:00 kapela The Chronic Sleepers, tých vystriedal Malý Princ a nechýbala ani kapela King Shaolin. Po nich už amfiteáter patril kapele Zoči Voči, ktorý do Červeníka priniesli piesne prierezom ich hudobnej kariéry, kde nechýbal ani už roky známy hit – Čerešňe ale ani novinky z ostatného albumu Trinásť. Po takmer hodinovom koncerte sa fanúšikom málilo a nepretržitým skandovaním si vypýtali prídavok, ktorý nebol žiadny iný ako skladba s názvom Romantik.

Rockový štýl vystriedal punk rock v znení Slobodnej Európy, ktorý rozhýbal zaplnený amfiteáter. Z tvrdého punkrocku po hodinovom koncerte bol pripravený popovejší štýl. Jeho farby hájil Peter Nagy s kapelou Indigo. V track liste nechýbali tie najznámejšie songy, ktoré musí poznať celé Slovenko ako napríklad Aj tak sme stále frajeri či song Chráň svoje bláznovstvá. Taktiež nechýbal ani song, s ktorým sa Nagy preslávil so skupinou Indigo – ten nesie názov Profesor Indigo.

Po prídavku Sme svoji už bolo všetko v zákulisí nachystané aby si stage mohla obsadiť ďalšia slovenská kapela. Tento krát ska/reggae kapela – Polemic. Z tracklistu zazneli tie najznámejšie, najhranejšie piesne kapely … Tancuj, Ona je taká či Gangster SKA. Ako prídavok zaznela Komplikovaná.

Nezabudnite lajknúť našu fanpage na Facebooku aby vám neunikli livestreamy z podujatí.

Comments

comments