Festival Lodenica oslávil 20. narodeniny, no predčasne ho ukončil dážď

Posledný augustový víkend sa v areáli piešťanského autocampu zišli milovníci country štýlu. Festival má za sebou už úspešných 20 ročníkov a už sa tešíme na ten 21. Ale skôr ako nastane by sme mali zhrnúť ten jubilejný – dvadsiaty.

Program na hlavnom pódiu odštartoval Jaromír Nohavica – písničkárska legenda z Ostravy. Práve Nohavica si vyžiadal aby po jeho takmer 2 hodinovom koncerte sa predstavila domáca kapela Slniečko. Spolu si aj zahrali a práve spoločne zaspievali ako sa žije v Piešťanoch.

Program pokračoval viac ako hodinovým koncertom už spomínanej domácej kapely. Tá priniesla staré ale i tie novšie hity, ktorými pokračovali v zabávaní fanúšikov. Úvodný deň festivalu zakončila česká kapela Jeleň.

Druhý festivalový deň patril kapele IMT SMILE, Hop Trop,  tradične nechýbal ani František Nedvěd s kapelou Tie Break a záveru piatkového programu sa ujala kapela HEX.

Tretí a zároveň aj záverečný deň odštartovala novinka – Lodenica Run – beh na trati dlhej 7 km. V behu nechýbala ani kategória pre najmenších.

Program na hlavnom stagei odštartoval Bukasový masív, ktorého vystriedal Pavol Hammel. Jeho koncert bol neúmyselne sprevádzaný bleskovou show na nebi. Po hitoch Hammela, kde v trackliste nechýbal ani song Medulienka, ho na hlavnom pódiu vystriedala česká speváčka Lenka Filipová.

Po jej vystúpení už nasledoval čas pre britskú kapelu – headlinera 20. výročia The Sweet. Britská kapela priniesla svoje najznámejšie hity, nechýbali ani gitarové sóla či prídavky. Práve pri poslednom prídavku sa rozpršalo a dážď sprevádzal zbytok večerného programu. Vystúpenie Kamelotu muselo byť predčasne ukončené práve pre silný dážď, ktorý sa nevyhol areálu autocampu. Silný dážď, ktorý vyhnal návštevníkov pod veľkokapacitný stan, predčasne ukončil festival a tak všetci tí, ktorí sa tešili na vystúpenie Ivana Mládeka s kapelou Banjo Band a kapely Čechomor sa jej nedočkali. Organizátori po skrátenom koncerte Kamelotu festival ukončili.

Comments

comments