Nultý ročník LODENICA RUN

Festival Lodenica oslavuje 20. narodeniny v piešťanskom areály Autocampu. Organizátori festivalu si pre návštevníkov pripravili na záverečný tretí deň festivalu aj športový program v podobe behu. Ten niesol príznačný názov Lodenica run.

Bežalo sa bez rozdielu veku v kategórií muži a ženy a samozrejme sa nezabudlo ani na tých najmenších – na deti. Pre všetkých zúčastnených čakala pamätná medaila z nultého ročníku behu. V kategórií dospelých si bežci odniesli voľnú vstupenku na sobotný program festivalu.

Detská kategória sa bežala na trati dlhej 300 metrov. Detskú kategóriu s časom 1:03 Moria Howard, druhý skončil jej brat Jayman s časom 1:11, tretiu priečku obsadila Izabel Rusková s totožným časom.

V kategóri na 7 km si prvenstvom medzi ženami odniesla Daniela Majerníková s časom 32 minút a 54 sekúnd, druhá priečka patrila Marcele Kubišovej s časom 33:29 a tretie miesto s časom 34:10 si odniesla Sylvia Behulová.

V mužskej kategórií si prvenstvo odniesol František Belohorec s časom 24:44, ktorý sa zapísal aj ako rekord trate nultého ročníka. Druhý najrýchlšjí čas 26:05 zabehol Michal Polačik a tretí čas 26:41 patril Jurajovi Pavlechovi.

Kompletné výsledky nájdete TU.

 

Comments

comments