KRAMPUS prilákal do kúpeľného mesta vyše 15 000 ľudí, tvrdia organizátori

Kontroverzné podujatie Krampus sa po roku opäť vrátilo do kúpeľného mesta. Tento krát s vyššou účasťou, s väčším priestorom a s afterparty po pochode. Pri prvom ročníku sa podujatie stretlo rozporuplnými reakciami, tie viedli až k spísaniu petície. Tento rok sa situácia opakovala a vznikla petícia proti pochodu aj proti jeho organizovaniu. Ani spísané petície neodradili organizátorov, či ľudí aby prišli na Krampus pochod z okolitých dedín či miest.

Organizátori pozvali do mesta približne 150 masiek. “Väčšina z nich k nám prišla z Rakúska, keď sa prezentovalo sedem rakúskych skupín, čo predstavuje 100 čertov, zvyšní boli zo Slovenska a Čiech. Po samotnom pochode nasledovala afterparty, na ktorej vystúpili Peter Nagy a skupina Indigo a kde sa návštevníci mohli fotiť s čertmi,” informoval organizátor podujatia Ján Románek.

Pochod trval takmer 2 hodiny, počas ktorých ľudia mohli vidieť všetkých 150 Krampus masiek, niektorí sa s nimi stihli aj odfotiť priamo počas pochodu, či podať si ruky. Pochod bol sprevádzaný dymovnicami či svetlicami.

 

 Po pochode si organizátori pripravili aj afterparty s maskami Krampus vo veľkokapacitnom vyhrievanom stane. Ten však už taký preplnený nebol nakoľko organizátori vyberali vstupné. Návštevníci si za 15 € vstupné mohli užiť koncert Petra Nagya spolu s kapelou Indigo. Organizátori nezabudli ani na priaznivcov elektronickej hudby, pre tých zaradili do programu DJa Milana Lieskovského a DJ Daltona Mayera. Počas celého programu vo veľkokapacitnom stane návštevníkom robili spoločnosť Krampus čerti, s ktorými sa mohli odfotiť či už pri bare alebo na stagei v pekelnom kresle.

Po úspešných dvoch ročníkov podujatia organizátori oznámili termín ďalšieho ročníku podujatia. Tento dátum pripadol na 7.12.2019. Na Facebooku je už vytvorená udalosť, na ktorej nájdete a budú tam pribúdať ďalšie dôležité informácie.

 

Comments

comments