SUNFEST OPEN AIR 2019

SUNFEST OPEN AIR je názov open air festivalu, ktorý ako jediný dostáva známe mená domácej elektronickej tanečnej hudby priamo na hranice ČR & SR. SUNFEST sa koná v strategickom dátume 15.6.2019 na strategickom mieste letisko Holíč. Prečo strategický termín? Snažili sme sa vybrať termín, ktorý sa nekryje so žiadnymi inými veľkými festivalmi, či už v okolí alebo v blízkom zahraničí. Ako miesto konania sme vybrali letisko Holíč nakoľko je veľmi strategicky situované – leží len pár km od priamych hraníc s Českou republikou, v podstate môžme povedať že je to česko-slovenský festival, nakoľko k obom republikám má skutočne blízko. Jedná sa o prvý festival svojho druhu vôbec situovaný v takejto oblasti.

Festival je prioritne zameraný na elektronickú tanečnú hudbu, no line-up ukrýva aj špeciálneho hosťa (ešte nezverejneného), ktorý má k elektronickej hudbe síce dosť blízko avšak jeho prejav a show je založená na odlišnom žánri. Festival disponuje menami 3 headlinerov (1 z toho je zároveň špeciálnym hosťom) z toho je zverejnený zatiaľ jeden – Richard Reynolds. Nakoľko sa jedná o prvý ročník festivalu zamerali sme sa viacmenej na mená domácej scény. Okrem tohto headlinera je zatiaľ zverejnených 6 vedlejších účnikujúcich ako napríklad Drozďo & Demex – chalani ktorí sa preslávili najmä svojim hitom It ́s You a dnes sú takmer na dennom poriadku rádia Európa 2. Hypetrain – chalani predskakovali ASAP Nastovi, pôsobia pod labelom FCKTHEM a prinášajú zmes grime, UK bassu a DnB. Medzi ďalších účinkujúcich patrí napríklad Elsy – známy hlavne v trnavskom Monkey Clube, DJ PMC – moravský DJ, ktorý už niekoľko rokov hráva po kluboch v ČR & SR, je tiež autorom niekoľkých hudbných relácii vysielaných v ČR & SR rádiách, alebo menej známe mená ako napríklad MARSY alebo GRAYSECRETSHOW ktorí tiež majú čo ponúknuť, len ich treba odprezentovať.

Základným atributom festivalu je ten, že chceme ako pre návštevníkov tak i pre účinkujúcich pripraviť pohodovú atmosféru nielen s hudobným zážitkom ale taktiež aj vizuálnym. Návštevníkom chceme ponúknuť dokonalý audiovizuálny zážitok. Výborný zvuk,  zaujímavý dizajn stageu a samostatné shows tento zážitok isto sprostredkujú.  Naopak pre účinkujúcich máme pripravený výborný backstage s kludom (resp. bez VIP lístkov ktoré by doň mali prístup) a taktiež kvalitný catering.

Najlepší začiatok leta od západu slnka až po jeho východ zažiješ len s dobrou hudbou a s dobrou partiou. Oboje vieš kde máš hladať.

Letisko Holíč // 15.6.2019

Comments

comments