Trenčín prívítal [hip hopové] leto veľkým štýlom

Druhý májový piatok patrili priestori trenčianskeo výstaviska vítaniu leta na akcii pod záštitou rádia Europa 2 – Welcome Summer Trenčín. Vo vnútorných priestoroch vstaviska sa predstavila špička slovenskej hip hopovej scény.

Pre priaznincov slovenskej hip-hopovej scény názov akcie nie je nič nové, no mnohých zaskočilo miesto konania. Organizátori sa rozhodli po 3 úspešných akciách v Nitre vyskúšať aj fanúšikov v Trenčíne. Pridanie festivalu do priestorov EXPO Trenčín sa osvedčilo ako výborný krok oganizátorov.

Tí pripravili stage v hale – čo sa ukázalo ako najlepšie riešenie pre nepriaznivé počasie, ktoré bolo očakávané. O tom, že Hip-Hop žije aj v Trenčína sa presvedčili aj samotné interpreti, ktorí sa predstavili vrámci nadupaného line-upu.

O warm up skorších návštevníkov sa postaral DJ Hightower a dvojica DJ’s Payo & Jancoo. Po ich shows sa na stagei predstavili Report, Terapia, nechýbal ani hypeman celého festu Osťo. Možným prekvapením v line-upu bolo zastúpenie aj horúcej kubánskej krvi, o čo sa postaral Eusebio.

Nechýbal ani Adiss s parťákom z E2 Šortym, ktorí pomaly ale isto zvyšovali párty náladu takmer plnej haly. Na stagei nechýbala ani dvojka Majself & Grizzly.

Nežnejšie pohlavie na scéne reprezentovala Sima s jej ženami, ktoré roztancovali a rozozspievali nejedného chlapa v hale.

O tom, že stále sú len deti sa podelili pred trenčianskym publikum aj Matej Straka a Gabryell z Nerieš. Nechýbali ani iné tracky z albumu Animal.

Čo by to bola pravá hip hopovoá acia bez zastúpenia Kontrafaktu sa opäť nedozvieme – legendárné piešťanské trio hájil EGO.

Zlatým klincom večera bola mocná shop skupiny DMS, ktorí sú aktuálne na PREPÁČTE tour a práve Welcome Summer bol jednou z iych zastávok. Najbližšia zastávka PREPÁČTE tour je už v piatok 17.5 na nitrianskom Welcome Summer. Okrem tejto zastávky tour má na pláne koncerty v Humenom, Brne, Plzni a v Košiciach.

Comments

comments