Prvý piešťanský triatlon BLACK SWANS TRIATLON 2019

Nadpis veru nie je žiaden clickbait. Práve v nedeľu, krásny dátum, 7.7. sa Ratnovská zátoka, ktorá už nejaký ten piatok nesie názov Bearded Brothers Wake Soul, zaplnila návštevníkmi a hlavne pretekármi z 3 krajín, ktorí si prišli zašportovať na toto premiérové podujatie v Piešťanoch.

Všetky dôležité ifnormácie sa môžete dozvedieť z ich webovej stránky blackswans.sk, ktorá je spracovaná naozaj prehľadne a esteticky oku lahodiacia. Ale len úplne v stručnosti – pretekárov čakal buď SPRINT triatlon, ten spočíval v 0,75 km plávania v Ratnovskej zátoke, 20 km na bicykle smerom na Koplotovce a záverečných 5 km behu po vale smerom ku Krajinskému mostu. Pretekárov, ktorí sa rozhodli pre OLYMPIC triatlon tieto vzdialenosti čakali 2x čiže 1,5 km plávania, 40 km bicykel a 10 km beh.

Najrýchlejší v SPRINT triatlone dobehol Martin Grman za 1:12:40, zo žien bola najrýchlejšia Barbora Šuchová s časom 1:27:05. V olympijsom triatlone dominoval Šimon Žáčik s časom 2:04:47, ktorý zvíťazil systémom štart-cieľ. Zo žien s časom 2:58:59 vystúpila na prvý stupienok Adriana Piknová.