Veľká cena Zuberca 2020

Tradičné podujatie psích záprahov malo i tento rok svoje miesto konania v Múzeu oravskej dediny. Termín bol začiatkom feburára, kedy sa mali konať aj Majstrovstvá sveta v tomto športe. Avšak počasie nedoprialo a tak organizačný výbor bol donútení zrušiť majstrovstvá sveta. Domáci organizátori nenechali nič na náhodu a za necelý týždeň, kedy sa pani zima rozbehla a nadelila Zubercu bohatú snehovú nádielku, dokázali pripraviť podujatie, ktoré privítalo viac ako 80 musherov s ich zverencami.

Tí boli rozdelení do 13 kategórií, ktorých čakala 6 km resp. 8 km trať. Tú lemovali diváci, ktorí si prišli užiť slnečný víkend do krásne zasneženého prostredia oravskej dediny.

Slovenskí reprezentanti dominovali v piatich kategóriách. V Skijoring-u s jedným psom (8 km trať) sa stal víťazom Tomáš Hockicko s celkovým časom
00:35:27.48 a priemernou rýchlosťou 27 km/h. V kategórií FCI dominoval Roman Reistetter s časom 00:45:16.37. S dvomi psami v kategórií FCI Skijoring sa víťazom s časom 00:42:06.17 stal Igor Štefan. Miroslav Pažur sa stal víťazom kategórie A so 7 a viac psami. Obe jazdy sa mu spolu s jeho psíkmi podarilo dostať po celkový súčet 00:35:53.99

Výsledky jednotlivých round a celkové výsledky nájdete TU.